Parafia pw. Chrystusa Króla

w Kołczygłowach

Parafia pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach

Hiszpania, Portugalia, Francja – pielgrzymka do Lourdes, Fatimy (100- lecie objawień) i Santiago de Compostela

13 dni

TERMINY:    16 – 28.08.2017r.

 

CENA:           3370 PLN

1  DZIEŃ

Wyjazd z Kołczygłów (parafia Chrystusa Króla) o 3:00. Przejście graniczne w Kołbaskowie. Przejazd na nocleg k/Belfort we Francji.

 

2  DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do CARCASSONNE – spacer po średniowiecznym mieście (lista UNESCO), otoczonym podwójnym pasem murów. Przejazd na obiado-kolację i nocleg do LOURDES.

 

3         DZIEŃ

Po śniadaniu LOURDES - Sanktuarium Maryjne: nawiedzenie Groty Massabielskiej, bazyliki Różańcowa, Niepokalanego Poczęcia i św. Piusa X, Droga Krzyżowa, domy związane ze św. Bernardetą Soubirous. Obiad. Po południu czas wolny (baseny, Procesja Eucharystyczna). Kolacja. Procesja różańcowa ze świecami. Nocleg w centrum Lourdes.

 

4         DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do BURGOS: zwiedzanie katedry (lista UNESCO) z grobem jednego z bohaterów rekonkwisty – Cyda. Obiado-kolacja i nocleg w Santiago de Compostela.

 

5         DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie SANTIAGO de COMPOSTELA (lista UNESCO): katedra z grobem patrona Hiszpanii – św. Jakuba, spacer po historycznej części miasta. Dalej Sanktuarium Maryjne FATIMIE w 100 lecie Objawień: Droga Krzyżowa, domy „widzących” w Aljustrel, kościół parafialny i cmentarz. Obiado-kolacja i nocleg w Fatimie. Procesja różańcowa.

 

6  DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do BATALHA: zwiedzanie najpiękniejszego klasztoru Portugalii (lista UNESCO). Następnie NAZARE: kościół z figurką Matki Boskiej, odpoczynek na plaży nad Atlantykiem. Po południu powrót do FATIMY: bazyliki św. Trójcy i Różańcowa, kaplica Objawień. Obiado-kolacja i nocleg w Fatimie. Procesja.

 

7         DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do LIZBONY: kościoły św. Antoniego i Hieronimitów, wieża Belem, pomnik Odkrywców, plac Rossio, Statua Chrystusa Króla. Powrót do Fatimy (czas wolny, zakupy). Obiado-kolacja i nocleg w Fatimie. Procesja różańcowa.

 

8         DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do TOLEDO (lista UNESCO): spacer od Alkazaru do katedry, kościół św. Tomasza, synagoga Blanca. Obiado-kolacja i nocleg w Toledo.

 

9         DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do MADRYTU: Muzeum Prado, objazd miasta i spacer – m.in. place Espana, Oriente, Mayor, Puerta del Sol,

stadion Realu ( z zewnątrz). Czas wolny. Obiado-kolacja i nocleg k/Madrytu.

 

10     DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Sanktuarium w MONTSERRAT z cudowną statuą Czarnej Madonny – Patronki Katalonii. Następnie

 

CARCASSONNE * LOURDES * BURGOS * SANTIAGO de COMPOSTELA * FATIMA * LIZBONA * BATALHA * NAZARE * TOLEDO * MADRYT * MONTSERRAT *BARCELONA * LA SALETTE * HEIDELBERG

 przejazd do BARCELONY: krótki objazd miasta z postojem przy słynnym kościele Gaudiego Sagrada Familia (z zewnątrz, lista UNESCO). Spacer Ramblą od Placu Katalonii do pomnika Kolumba. Obiado-kolacja i nocleg k/Barcelony.

 

11     DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w LA SALETTE: zwiedzanie bazyliki oraz Droga Krzyżowa, Msza św. Obiado-kolacja. Przejazd na nocleg k/Grenoble.

 

12     DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do HEIDELBERGU; spacer po Starym Mieście z przewodnikiem: najstarszy w Niemczech Uniwersytet, Ratusz, Plac Zbożowy, kościół jezuitów, stary most nad Neckarem. Obiado-kolacja i nocleg k/Frankfurtu n/Menem.

 

13     DZIEŃ

Po śniadaniu powrót do Polski. Przejście graniczne w Kołbaskowie. Przyjazd do Kołczygłów ok. godz. 23:00.

 

CENA  OBEJMUJE:

 

·         zakwaterowanie: 12 noclegów w pokojach 2- osob. w większości z klimatyzacją, w hotelach 4* (8 noclegów), 3* (2 noclegi) i 2+* (2 noclegi w hotelu Campanile/Ibis),

·         wyżywienie: 12 śniadań bufetowych oraz 11 kolacji (bufetowe i porcjowane) i 1 obiad (zaznaczone w programie wytłuszczonym drukiem);

·         wino i wodę do 8 obiadów i kolacji,

·         przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, video, WC,

·         ubezpieczenie NNW, KL, bagażu,

·         opiekę pilota i duchową księdza.

 

CENA  NIE  OBEJMUJE:

 

·         biletów wstępu: katedra z przewodnikiem w Burgos, klasztor w Batalha z przewodnikiem, katedra, kościół św. Tomasza i synagoga Blanca w Toledo z przewodnikiem, Muzeum Prado w Madrycie z przewodnikiem, przewodnika w Lizbonie i Heidelbergu; zestawu słuchawkowego na cały pobyt, autostrad, parkingów i innych kosztów realizacji programu – łącznie 195 EUR. Kwota podlega rozliczeniu w zakresie ewentualnych zwrotów za niewykorzystane bilety,

·         napojów do 5 obiadów i kolacji.

 

 Przy zapisie wpłata I raty w kwocie 1000 PLN, na 45 dni przed wyjazdem tj. do 01.07 dopłata 2370 PLN. Część walutową Klient wpłaca pilotowi grupy podczas podróży.