Parafia pw. Chrystusa Króla

w Kołczygłowach

Parafia pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach

 ŻYCZENIA  BISKUPA  PELPLIŃSKIEGO

NA  BOŻE  NARODZENIE  2016

 Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia!

W świątecznej atmosferze Narodzin Chrystusa,  które są źródłem radości i nadziei,  pragnę w duchu  miłości  złożyć Wam  wszystkim z serca płynące życzenia. Niech Emmanuel - Bóg z nami, który obdarza miłością, znajdzie w naszych sercach, domach, rodzinach i wspólnotach przestrzeń dla siebie; niech będzie blisko naszego życia; umocni wiarę, wzbudzi nadzieję, przywróci pokój, abyśmy byli wzajemnie dla siebie, dobrzy jak chleb. Niech Chrystus Pan da łaskę rozpoznawania go w ludziach, przez których na co dzień do nas przychodzi, o czym przypomina nam św. Brat Albert w stulecie swoich narodzin do nieba.

Siostry i Bracia! Pragnę ogarnąć modlitwą każdą i  każdego z Was. Modlę się za Wasze Rodziny – rodziców, dzieci i młodzież, babcie i dziadków; za kapłanów i osoby konsekrowane, posługujące w naszej diecezji pelplińskiej; za ojczyznę naszą, władze parlamentarne  oraz samorządy lokalne; za wszystkich cierpiących, samotnych i zagubionych. Niech Nowonarodzony błogosławi Wam każdego dnia i obdarza tym, co jest ważne i potrzebne w życiu codziennym.

Życzę także, aby Nowy Rok był pełen dobrych chwil, dał poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że Boża Miłość towarzyszy wszystkim tym, którzy pokładają w niej ufność.

Niech dzisiaj, w uroczystość Bożego Narodzenia, oraz w całym Nowym 2017 Roku towarzyszy Wam błogosławieństwo Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 

                                                 Wasz biskup

                                              + Ryszard Kasyna

 

 

Pelplin, dnia 25.12.2016 r.