Parafia pw. Chrystusa Króla

w Kołczygłowach

Parafia pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach

Orszak Trzech Króli w Kołczygłowach

Po raz pierwszy w parafii pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach odbył się Orszak Trzech Króli.

Było to niezwykłe wydarzenie, bo Orszak odbył się w dwóch miejscach. Pierwszy został zorganizowany przed mszą św. w kościele filialnym św. Antoniego w Łubnie. Drugi natomiast odbył się o godz. 11.30 przed plebanią w Kołczygłowach. Młodzież rozdała korony, śpiewniki i naklejki oraz wszyscy chętni mogli założyć stroje królewskie. Następnie chwaląc Boga i śpiewając kolędy Orszak udał się ulicami Kołczygłów, gdzie w drodze spotkaliśmy Trzech Króli podążających do Betlejem. Trzech Króli poprowadziło nas do kościoła parafialnego, gdzie oddaliśmy cześć nowonarodzonemu Jezusowi uczestnicząc w Mszy Świętej.

Serdeczne podziękowania składamy stadninie koni Pana Czesława Langa "Lang Eqestrian Team", dzieciom, który przeszły Orszak w tradycyjnym stroju kaszubskim, dzieciom i młodzieży ze szkół, które pomogły przy organizacji Orszaku oraz paniom katechetkom. Dziękujemy każdemu życzliwemu, który przyczynił się do organizacji I edycji Orszaku Trzech Króli w parafii w Kołczygłowach!
 
 

Galeria zdjęć (Łubno i Kołczygłowy):