Parafia pw. Chrystusa Króla

w Kołczygłowach

Parafia pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach

Serdecznie zapraszamy na Kongres Różańcowy!

„Dziękuję wam za ten wspólny różaniec, za tę komunię wokół Matki. Niech Ona błogosławi nas wszystkich i sprawi, byśmy stawali się braćmi.” - Franciszek – Papież

„Moc Różańca wnosi w nasze życie niezliczone łaski. Nasz umysł oczyszcza z niepokoju, serce uwalnia od wszelkich utrapień, rozwiązuje gnębiące nas problemy, przywraca nam zdrowie, napełnia radością i nadzieją.”

„Nie pisałabym dziś tych słów, gdyby nie modlitwa różańcowa, która ocaliła mi   życie.” Immaculee Ilibagiza


ZAPROSZENIE

Już od kilku lat trwa wielka Nowenna Fatimska, przygotowująca nas do 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. W nawiązaniu do tych wydarzeń, w wielu parafiach na całym świecie trwają nieustanne modlitwy, konferencje, spotkania oraz wygłaszane są referaty, których głównym zadaniem jest przybliżenie się do Boga przez Maryję, szukając łaski miłosierdzia dla ludzkości czyli nas samych i naszych rodzin.

Oczywiście wielkim wydarzeniem tego roku są wielkie obchody 100 lecia Objawień fatimskich, a w naszym kraju 300-lecie koronacji Matki Bożej Częstochowskiej. Co staje się dla każdego z nas wielkim duchowym zwróceniem się do Boga Ojca przez Maryję i dziękczynieniem za dar wybaczenia i miłości jakim możemy się wzajemnie obdarzyć w naszych rodzinach i między bliźnimi.

Z tej okazji pragnę zaprosić Waszą wspólnotę Żywego Różańca na kolejny  Kongres Różańcowy. Sam kongres to nic innego jak zatrzymanie się, czy refleksja nad sprawami związanymi z naszą wiarą w rodzinach, które tworzymy. I w tym duchu modlitewnej medytacji, a zarazem spotkania się z Bogiem przez Maryję, pragnę zaprosić Waszą wspólnotę Żywego Różana do parafii Chrystusa Króla w Kołczygłowach na dzień 06 maja 2017 r., gdzie będziemy mogli wspólnie zgromadzić się wokół Jezusa Chrystusa wraz z Jego Matką i przy relikwiach św. Jana Pawła II –  wielkiego czciciela Niepokalanej. Będziemy modlić się o w intencji uproszenia pokoju na świecie i w naszych domach rodzinnych.

Oto program uroczystości na dzień 06 maja 2017 r. :

godz. 09.30 – Godzinki do Matki Bożej

godz. 10.00 – nabożeństwo majowe – Litania Loretańska

godz. 10.15 – różaniec - tajemnice chwalebne

godz. 11.00 – 11.30 – przerwa na kawę i herbatę

godz. 11.30 – konferencja „Niepokalane Serce Maryi i miecz boleści” ks. Sławomir Kunka  – ojciec duchowny  w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie - Diecezji Pelplińskiej,

godz. 12.30 - Msza święta i zakończenie Kongresu przez wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

 

Zaprasza ks. Paweł Młyński – Kołczygłowy

           

Ps. Bardzo proszę o potwierdzenie przyjazdu i ilość osób.