MAJOWA  ROWEROWA  PIELGRZYMKA  Z ……MARYJĄ!

W dniu 28 maja 2017r. o godz. 14:00 na placu przy salce JP II w Kołczygłowach zebrała się grupa ponad 60 parafian „uzbrojonych” w rowery, skąd na czele  z Ks. Proboszczem Pawłem Młyńskim wyruszyliśmy na pielgrzymkę majową.

I Postój - Kapliczka w Kołczygłówkach.

Przy akompaniamencie zespołu „Zapach Słowa”  odczytany został wiersz ku uwielbieniu Maryi i wspólnie odśpiewaliśmy pieśń „Chwalcie łąki umajone…”

II Postój  - Kościół pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela.

Z uniesionymi dłońmi wielbiliśmy Maryję wierszem i pieśnią przy udziale zespołu „Zapach Słowa”, ze słowami modlitwy składając u stóp Niepokalanej kwiaty

III Postój przy Krzyżu w Poborowie.

Wierszem i pieśnią dawaliśmy wyraz naszego uwielbienia dla Maryi splatając nasze dłonie w geście dziecięcego uścisku.

Jeszcze tylko Słowo Boże dla pokrzepienia serc, lizak dla osłody trudu pielgrzymki i ruszyliśmy do miejsca docelowego przy leśniczówce w Trzebielinie, gdzie w scenerii natury przy figurze Matki Bożej  odprawione zostało nabożeństwo majowe.

Przy dźwiękach gitary i skrzypiec, ze śpiewem na ustach mile spędzaliśmy czas. Nie zabrakło kiełbaski  pieczonej   na ognisku i innych smakołyków.

W drodze powrotnej robiliśmy postoje, w trakcie których śpiewaliśmy i tańczyliśmy na chwałę Maryi.

Utrudzeni, ale z uśmiechem na ustach i z radością w sercach szczęśliwie wróciliśmy do swoich domów.

P.S.….a miało być tylko 12 km trasy, jednak chcieliśmy wspólnie uwielbiać Maryję jak najdalej i jak najdłużej….dlatego kilometrów było trochę więcej, dzięki czemu wspomnienia będą  na pewno trwalsze.

Z utęsknieniem czekamy na kolejne dalekie lub bliskie  atrakcyjne pielgrzymki…….