Parafia pw. Chrystusa Króla

w Kołczygłowach

Parafia pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach

XXII Niedziela (nie)zwykła

3 września 2017r. w naszej parafii miały miejsce niezwykłe wydarzenia.

O godzinie 11.45 swój jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich obchodził ks. Wiesław Pluto-Prądzyński (salezjanin), który wspominał czasy dzieciństwa i dziękował swoim bliskim za wsparcie. Jak sam podkreślił, nigdy nie żałował żadnego dnia kapłańskiego oraz kleryckiego życia. Dziękujemy za piękne świadectwo i ciekawe wspomnienia! Życzymy wielu łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej.

Po mszy świętej jubileuszowej mogliśmy wysłuchać koncertu organowego, który odbył się w ramach koncertów towarzyszących XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie. Koncert poprowadził dyrektor festiwalu Gedymin Grubba oraz Ewelina Wojciechowska (sopran). Całość koncertu opierała się na utworach maryjnych. Był to pierwszy koncert organowy w naszej parafii, który odbył się dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Kołczygłowach.