Parafia pw. Chrystusa Króla

w Kołczygłowach

Parafia pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach

Dożynki 2017

9 września w naszej gminie odbyły się dożynki powiatowo-gminne, które rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach.

Mszy świętej przewodniczył ksiądz proboszcz Paweł Młyński, natomiast homilię wygłosił ks. Wojciech Hapka - dekanalny duszpasterz rolników. Podczas mszy świętej odbyło się uroczyste pobłogosławienie wieńców. Dekanalny duszpasterz rolników w wygłoszonym słowie podkreślał rolę wiary w naszym życiu, wspominał jak kiedyś wyglądało życie religijne rolników i zachęcał by zawsze żyć w komunii z Jezusem. Kolekta zebrana podczas mszy świętej została przeznaczona na walkę ze skutkami nawałnic w naszym powiecie.

Więcej zdjęć z dożynek zostanie umieszczonych na stronie gok.kolczyglowy.pl