Parafia pw. Chrystusa Króla

w Kołczygłowach

Parafia pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach

 ŻYCZENIA  BISKUPA  PELPLIŃSKIEGO

NA  BOŻE  NARODZENIE  2017

Siostry i Bracia!

Patrząc na żłóbek, po raz kolejny trwam razem z Wami w radosnym zadziwieniu,      że Wszechmogący Bóg staje się dzieckiem i właśnie takim daje się nam poznać, przychodząc jako słaby, bezbronny, potrzebujący opieki Bóg – Człowiek.  

Z okazji świąt Narodzin Chrystusa, życzę każdej i każdemu z Was odkrycia na nowo, że największym szczęściem dla człowieka jest troska o  - tak czasami kruchą - obecność Boga w naszym życiu oraz dostrzeżenie, że potrzebuje On naszych dłoni, ust, serca i czasu, aby Narodziny Miłości mogły przemienić nas i życie naszych bliskich.

Kończący się rok był w naszej diecezji  naznaczony doświadczeniem sierpniowej nawałnicy, która zniszczyła dobytek wielu rodzin. Przez ostatnich pięć miesięcy, zdawaliśmy egzamin z jedności, solidarności i pomocy drugiemu człowiekowi. Dzisiaj i w Nowym Roku pamiętajmy dalej o naszych sąsiadach, krewnych  oraz wszystkich potrzebujących wsparcia.

Niech świętowanie  Bożego Narodzenia  będzie wezwaniem do działania na rzecz dobra wspólnego, pełnej szacunku rozmowy, przebaczenia i wzniesienia  się ponad spory, które - w świetle przychodzącego Pana - wydają się nieistotne. Niech będzie to czas odkrycia godności każdej osoby, zwłaszcza tej, która ma inne zdanie i w odmienny sposób postrzega rzeczywistość. Niech będzie to czas jedności i miłości, gdyż dzisiaj Bóg objawia się w Człowieku.

Na czas wspólnego świętowania, oktawę Bożego Narodzenia i cały Rok Pański  2018, z serca Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 

Wasz biskup  Ryszard

 

Pelplin, dnia 25.12.2017 r.