Parafia pw. Chrystusa Króla

w Kołczygłowach

Parafia pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach

 

Serdecznie zapraszamy na Kongres Różańcowy!

 

„Dziękuję wam za ten wspólny różaniec, za tę komunię wokół Matki. Niech Ona błogosławi nas wszystkich i sprawi, byśmy stawali się braćmi.” - Franciszek – Papież


ZAPROSZENIE

Już od kilku lat trwa wielka Nowenna Fatimska, przygotowująca nas do 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. W nawiązaniu do tych wydarzeń, w wielu parafiach na całym świecie trwają nieustanne modlitwy, konferencje, spotkania oraz wygłaszane są referaty, których głównym zadaniem jest przybliżenie się do Boga przez Maryję, szukając łaski miłosierdzia dla ludzkości czyli nas samych i naszych rodzin.

Obecny rok duszpasterski w Kościele jest rokiem pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

Co staje się dla każdego z nas wielkim duchowym zwróceniem się do Boga - Ducha Świętego przez Maryję i dziękczynieniem za dar wybaczenia i miłości jakim możemy się wzajemnie obdarzyć w naszych rodzinach i między bliźnimi.

 

Z tej okazji pragnę zaprosić Waszą wspólnotę Żywego Różańca na kolejny  Kongres Różańcowy, który rozpocznie tegoroczne „5 Pierwszych Sobót Miesiąca” do parafii Chrystusa Króla w Kołczygłowach na dzień 05 maja 2018 r.. Chociaż sam kongres to nic innego jak zatrzymanie się, czy refleksja nad sprawami związanymi z naszą wiarą w naszych rodzinach, które tworzymy. Jest to również czas w którym pragniemy realizować jeden z podstawowych celów Żywego Różańca jakim jest modlitwa i wsparcie Misji i osób z nimi związanymi. Będziemy mogli wspólnie zgromadzić się wokół Jezusa Chrystusa wraz z Jego Matką i przy relikwiach św. Jana Pawła II –  wielkiego czciciela Niepokalanej. Będziemy się  modlić w intencji uproszenia pokoju na świecie i w naszych domach rodzinnych, oraz modlić się za Misjonarzy i Misjonarki szczególnie z naszej diecezji. 

Oto program uroczystości na dzień 05 maja 2018 r. :

godz. 09.30 – Godzinki do Matki Bożej

godz. 10.00 – nabożeństwo majowe – Litania Loretańska

godz. 10.15 – różaniec - tajemnice chwalebne

godz. 11.00 – 11.30 – przerwa na kawę i herbatę

godz. 11.30 – konferencja „Duch i Oblubienica mówią przyjdź (Ap 22,17)”, którą wygłosi ks. Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego  ks. dr Wojciech Niemczewski.  

godz. 12.30 – Msza święta i zakończenie Kongresu przez wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.                                                                                                                                                         

Zaprasza ks. Paweł Młyński – Kołczygłowy

           

Ps. Bardzo proszę o potwierdzenie przyjazdu z danej parafii.