Parafia pw. Chrystusa Króla

w Kołczygłowach

Parafia pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach

ZAPROSZENIE NA KONGRES RÓŻAŃCOWY

Już od kilku lat trwała wielka Nowenna Fatimska, przygotowująca nas do 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, która miała miejsce w 2017 r. W nawiązaniu do tych wydarzeń, w wielu parafiach na całym świecie trwały nieustanne modlitwy, konferencje, spotkania oraz wygłaszane były referaty, których głównym zadaniem było przybliżenie się do Boga przez Maryję, szukając łaski miłosierdzia dla ludzkości czyli dla nas samych i naszych rodzin.

Obecny rok duszpasterski w Kościele jest rokiem pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

Co staje się dla każdego z nas wielkim duchowym zwróceniem się do Boga - Ducha Świętego przez Maryję i dziękczynieniem za dar wybaczenia i miłości jakim możemy się wzajemnie obdarzyć w naszych rodzinach i między bliźnimi.

Z tej okazji pragnę zaprosić Waszą wspólnotę Żywego Różańca na kolejny Kongres Różańcowy, który rozpocznie tegoroczne „5 Pierwszych Sobót Miesiąca” do parafii Chrystusa Króla w Kołczygłowach na dzień 04 maja 2019 r. Chociaż sam kongres to nic innego jak zatrzymanie się, czy refleksja nad sprawami związanymi z naszą wiarą w naszych rodzinach, które tworzymy. Jest to również czas w którym pragniemy realizować jeden z podstawowych celów Żywego Różańca jakim jest modlitwa i wsparcie Misji i osób z nimi związanymi. Będziemy mogli wspólnie zgromadzić się wokół Jezusa Chrystusa wraz z Jego Matką i przy relikwiach św. Jana Pawła II – wielkiego czciciela Niepokalanej. Będziemy się modlić w intencji uproszenia pokoju na świecie i w naszych domach rodzinnych, oraz modlić się za Misjonarzy i Misjonarki szczególnie z naszej diecezji.

Oto program uroczystości na dzień 04 maja 2019 r. :

godz. 09.30 – Godzinki do Matki Bożej

godz. 10.00 – nabożeństwo majowe – Litania Loretańska

godz. 10.15 – różaniec - tajemnice chwalebne

godz. 11.00 – 11.30 – przerwa na kawę i herbatę

godz. 11.30 – konferencja „Maryja w wieczerniku”, którą wygłosi ks. Wicedyrektor Domu Rekolekcyjnego w Białogórze ks. Tomasz Syldak

godz. 12.30 – Msza święta i zakończenie Kongresu przez wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

 

Zaprasza ks. Paweł Młyński – Kołczygłowy