Róże Różańcowe

„Widząc, jak miłym Bogu i Matce Najświętszej, a nam pożytecznym nabożeństwem jest różaniec święty, starajmy się choć jedną cząstkę codziennie odmówić.
Koniecznie: Kto chce, a każdy chcieć powinien, ten znajdzie czas na to.”
bł. Ignacy Kłopotowski

Róża Różańcowa jest modlitewną wspólnotą osób, z których każda codziennie we własnym zakresie odmawia jedną dziesiątkę różańca. Każda osoba przez miesiąc rozważa jedną, przydzieloną jej Tajemnicę Różańca Świętego, w ten sposób codziennie odmawiamy cały różaniec. Członkowie Róży korzystają z łask, jakie mogliby otrzymać, sami odmawiając cały Różaniec.

Jest pięć tzw. róż, które w naszej parafii są następująco przydzielone:

• 3 róże - Kołczygłowy
  • 1 róża - Wierszyno
  • 2 róże - Łubno

Róże Różańcowe spotykają się raz w miesiącu, w każdą pierwszą niedzielę po mszy św. o godzinie 8.00. Podczas tego spotkania wymieniają się tajemnicami.

Celem Róż Różańcowych jest modlitwa i rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Maryi oraz naśladowanie tych tajemnic w życiu codziennym za przyczyną Maryi i razem z Nią tak, aby całe nasze życie stawało się różańcem.

Celem członków Wspólnoty jest umacnianie wiary, nadziei, miłości i świętości, szerzenie pokoju, nabywanie cnót chrześcijańskich.

„Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: "Zdrowaś Maryja" dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa... Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.” Jan Paweł II