Ogłoszenia parafialne

17.03. 2024. A.D.

 1. W dniu tj. dziś w dniu 17 marca jest również organizowany wyjazd dla dzieci i dorosłych na koncert familijny Bajeczny Broadway. Wyjazd po Mszy św. o godz. 10.00.
 2. Dziś będziemy wspierać naszą modlitwą jak i również materialnie nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
 3. Zostały zamontowane dwie dodatkowe lampy na naszym cmentarzu, oraz meble do biura parafialnego, tym samym pragnę podziękować za ostatnią kolektę instytucyjną i zauważenie wydatków na działanie naszej parafii. 
 4. W poniedziałek na godz. 19.00 do salki JPII zapraszam na spotkanie Franciszkanów Maryi – Caritas, zapraszam Rycerzy Kolumba proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 5. We wtorek do salki JPII o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie scholii, czyli wspólne śpiewanie dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy.
 6. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa w naszej parafii był to czas świętowania odpustu zatem zapraszamy na Mszę św. odpustową.
 7. W środę przypominamy o co tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.15, w tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Tego dnia o godz. 16.50  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przynoszenie karteczek z prośbami i podziękowaniem za wysłuchane modlitwy. Proszę o przynoszenie karteczek do księdza.  
 8. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i tak: dla dzieci 16.30, dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej jest to wpisane w czas formacji proszę o przypilnowanie dzieci. A dla dorosłych o godz. 17.30. a w Łubnie o godz. 16.30 w łączności z Mszą św. W piątki podczas Mszy św. kazania pasyjne. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30, a w Łubnie o 09.30.
 9. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która będzie miała miejsce 22 marca o godz. 20.00 Msza święta.  Są dwie trasy EDK proszę o zapisywanie się przez stronę EDK – Kołczygłowy.
 10. Peregrynacja ikony na 24 godziny – obrazu rozpocznie się w naszej parafii od sołectwa Łobzowo w dniu 17 marca od godz. 18.00 , a następnie Łubno. W obwodzie kołczygłowskim peregrynacja będzie miała miejsce od sołectwa Kołczygłówki również od dnia 17 marca od godz. 18.00. Podczas peregrynacji każdego dnia w kościele będzie dodatkowa modlitwa w intencji rodzin, które przyjmują wizerunek Matki Bożej. Zachęcamy do przyjęcia wizerunku, będą również podpowiedzi jaki i w jaki sposób poprowadzić modlitwy. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej i przyjęcia Komunii św. w intencji rodziny.
 11. Spowiedź w najbliższą sobotę w naszej parafii w tj. 23 marca od godz. 09.30 – 11.00, wykorzystajmy  możliwość innych księży w naszej parafii. Przypominamy, że przykazania kościelne mówią wyraźnie o spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 12. Pragnę poinformować, że chciałbym zorganizować dwie pielgrzymki jedną w czasie wakacji do Włoch w dniach 20-28 sierpień 4320 zł., a drugą 5-7 lipiec Jasna Góra- Gidle – Płock kwota 600 zł.
 13. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Maciej Bartłomiej Cichosz i Aleksandra Jakubowska. Zapowiedź druga.
 14. Za tydzień Niedziela Palmowa w tym dniu przed kościołami naszej parafii, będzie możliwość nabycia palmy. Są też do nabycia świece w kształcie małego paschału, który przyda się podczas wigilii paschalnej. Koszt zakupu to 10 zł.
 15. Za tydzień będzie można do puszki ofiarę do puszki na kwiaty do grobu pańskiego. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości.
 16. Za tydzień przynosimy puszki Caritas do zakrystii lub na plebanię. Bardzo proszę, aby były podpisane z imienia i nazwiska oraz adres.
 17. Ogłoszenie świeckie: Gminny Żłobek “Zielony Zakątek” w Kołczygłowach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w charytatywnym kiermaszu wielkanocnym, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie Marka – 16 lat, mieszkańca naszej gminy. Marek urodził się z wadą serca HLHS (bez lewej komory) oraz choruje na raka. Zapraszamy codziennie  w tym tygodniu od 8.00 do 16.00.

Możliwość komentowania została wyłączona.