Sala parafialna im. Jana Pawła II

Budowa sali parafialnej rozpoczęła się  w 2011 roku, dzięki częściowemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Poświęcenia i nadania jej imienia Jana Pawła II dokonał JE ks bp Jan Bernard Szlaga 20 lutego 2012 roku.

Sala powstała na miejscu budynku gospodarczego. Została wybudowana od podstaw. Powstanie tej świetlicy katechetycznej umożliwiło regularne prowadzenie działalności kulturalno-społeczno-religijnej. Konsekwencją wdrożenia tego projektu jest współpraca parafii z wiernymi, a także poprawa jej estetyki oraz nowy kształt przestrzeni publicznej.

W budynku regularnie spotykają się grupy parafialne (tj. ministranci), prowadzona jest tam również działalność Caritas-u. Sala parafialna jest w pełni wyposażona.

Znajduje się w niej:

• sala; wyposażona w stoły, krzesła oraz tablicę interaktywną,
  • kuchnia,
  • łazienki,
  • 6 pokoi.

Ponadto w 2013 roku na terenie “ogrodu” przy sali parafialnej zostało wykonane miejsce na ognisko i grilla. Postawiono drewnianą altanę i ławki. Przedsięwzięcie to zostało sfinansowane z budżetu Fundacji Partnerstwa Dorzecze Słupi.