Ogłoszenia parafialne

23.05. 2021. A. D.

 1. W poniedziałek zapraszamy na Msze święte z całymi rodzinami przed rozpoczęciem egzaminów ósmych klas i tak w Łubnie o godz. 15.00, a w Kołczygłowach o godz. 16.30.
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 i 18.30 zapraszamy dzieci pierwszo komunijnie do kościoła na pierwszą spowiedź świętą.
 3. Zapraszamy do korzystania z spowiedzi świętej w tym tygodniu na 30 minut przed Mszą świetną. Tym bardziej, że zbliżamy się do końca okresu wielkanocnego, a to jest związane również z przykazaniami kościelnym co do spowiedzi i Komunii świętej.
 4. W sobotę nasz parafianin diakon Oskar Pryba otrzyma święcenia kapłańskie z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny. Uroczystość będzie miała miejsce w Pelplinie o godz. 11.00, a następnego dnia tj. w niedzielę w naszym kościele parafialnym ksiądz Oskar Pryba odprawi swoją pierwszą Mszę świętą o godz. 13.00. Bezpośrednia transmisja z Pelplina będzie miała miejsce dzięki naszemu diecezjalnemu radiu „Głos”.  W tym dniu godziny Mszy świętych jak w intencjach mszalnych. Każdy kto będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunię świętą podczas Mszy świętej prymicyjnej będzie mógł uzyskać odpust zupełny. Ze względu, że ostatnia Msza święta prymicyjna z naszej parafii miła miejsce 36 lat temu, zwracam się również z prośbą o przyjście w we wtorek i czwartek do pomocy przy sprzątaniu w kościele i w obrębie kościoła. Godziny są dowolne, ale proszę o powiadomienie, w celu harmonijnej współpracy. Bóg zapłać.
 5. W środę zapraszamy do kościoła w dzień mamy, aby wspólnie pomodlić się z intencji naszych kochanych Mam, o Boże błogosławieństwo czy łaskę nieba. Pamiętajmy również o naszych Matkach Chrzestnych.
 6. W tym tygodniu zostały wstawione meble do zakrystii koszt mebli wyniósł 15 800 zł. Pragnę podziękować w tym miejscu panu Zbigniewowi Marchut za odświeżenie i naprawę wieżyczek przy płocie parafialnym jak i odświeżenie posadzki w prezbiterium. Słowa wdzięczność kieruję również do wszystkich darczyńców, którzy indywidulanie w biurze parafialnym złożyli ofiary na nasze inwestycje. Bóg zapłać.
 7. Równocześnie z przykrością muszę powiadomić że około dwa tygodnie temu zostały zniszczone ławki znajdujące się na parkingu parafialnym, a dzisiejszej nocy jedna z lamp. Przybliżony koszt naprawy to jest ok. 1500 złotych.
 8. Na naszym cmentarzu obecnie znajduje się tylko jeden śmietnik, gdyż drugi jest oddany do remontu, który zapewne będzie kosztował kilka tysięcy złotych.  Bóg zapłać za każdy gest życzliwości.
 9. W środę na godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączonej wraz z modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa.
 10. Trwa miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w tym roku na prośbą Ojca Świętego mają być modlitwą o ustanie pandemii. Zapraszamy również pod figury i krzyże w naszych wioskach, by wspólnie się modlić w tej intencji. A w kościele parafialnym w łączności z modlitwami przed Mszą św. niedzielną o godz. 11.45, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00.
 11. Ze względu na większą ilość Mszy świętych za tydzień zapraszamy do powrotu do kościoła na nabożeństwa.
 12. Wychodząc z kościoła można nabyć najnowszy numer „Pielgrzyma” oraz najnowszy numer „w Rodzinie”
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odszedł śp. Wiesław Duda z Kołczygłówek. Dobry Jezu, a nasz Panie….

Możliwość komentowania została wyłączona.