Ogłoszenia parafialne

27.02. 2022. A. D.

 1. Dziś w niedzielę i Środę Popielcową przed kościołami w całym kraju odbędą się zbiórki na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy, które kierowane są przez Caritas.  
 2. Każdego dnia zachęcamy do włączenia się w modlitwę o łaskę POKOJU na Ukrainie i w Europie. W sobotę i w kolejne dni do Środy Popielcowej po wieczornej Mszy św. do godziny 22.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja poprowadzona przez księdza od godz. 20.00 – 21.00, a pozostałych godzinach adoracja Chrystusa indywidualna.
 3. W poniedziałek po Mszy św. zapraszamy do salki JPII na spotkanie dla Domowników Boga. Osoby, które chciałby się włączyć w kolejne spotkania formacyjne zapraszamy.
 4. Dzieci z rodzicami zapraszamy na adorację po Mszy św. we wtorek.  
 5. Zwracam się do Młodzieży i WSZYSTKICH MŁODYCH OSÓB, nie bądźcie OBOJETNI NA TO CO SIĘ DZIEJE PRZYJCIE DO KOŚCIOŁA. Wiem, że można na Was liczyć. Bardzo proszę o przekazywanie tej informacji. Spotkajmy się przy Chrystusie.
 6. W środę zapraszamy na rozpoczęcie Wielkiego Postu, i tak Msze św. jak w intencjach parafialnych, tego dnia przypada POST ILOŚCIOWY I JAKOŚCIOWY. W tym dniu pragniemy łączyć się z Ojcem Świętym w intencji Pokoju na Ukrainie i w Europie. Zbierane ofiary na Mszy św. zostaną przeznaczone na dzieła charytatywne, czyli na nasze lokalne wsparcie dla Ukraińców uciekających przed wojną, a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek Caritasu.
 7. W czwartek po Mszy św. spotkanie grupy modlitewnej przygotowującej adorację piątkową, prowadzoną przez księdza.
 8. Spowiedź święta pierwszo piątkowa odbędzie się w czwartek w Kołczygłowach od godz. 16.30 – 17.30, a w Łubnie w piątek od godz. 15.00 do Mszy św. Przypominamy, że młodzież do bierzmowania to w swoimi planie przygotowawczym do sakramentu bierzmowania.
 9. Chorych i osoby starsze odwiedzimy z Panem Jezusem od godziny 08.00 w piątek. Prosimy o zgłaszanie chorych i osób starszych.
 10. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Dróg Krzyżowych i tak w Kołczygłowach o godz. 17.00 dla dzieci, a o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W Łubnie o godz.16.00 po Mszy świętej.
 11. W piątek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do wspólnej adoracji Jezusa, a od godz. 20.00 do różańca w sobotę rano o godz. 07.30 do adoracji indywidualnej, trwającej całą noc.
 12. W sobotę o godz. 08.00 zapraszamy na Mszę świętą pierwszo sobotnią przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, poprzedzoną różańcem.
 13. W niedzielę zapraszamy na wspólny różaniec z Ojcem Świętym i różami o godz. 07.30 w Kołczygłowach i w Łubnie o godz. 09.30. modlitwa w intencji pokoju na świecie. W Łubnie zapraszamy w łączności z Gorzkimi Żalami.
 14. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.00 połączone z kazaniem pasyjnym.
 15. Na wsparcie ks. Maraka Walkusza w Afryce w miesiącu lutym zebrano 361,70 zł oraz 28,71 euro.
 16.  Rycerze Kolumba wraz z Franciszkanami Maryi i osobami dobrego serca przygotowują się do akcji przyjęcia uchodźców wojennych. Zwracamy się do wszystkich ludzi o włącznie się w to dzieło. Każda pomoc i dobre słowo się liczy. Kontakt przez biuro parafialne.
 17. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne w tym roku będą trwały przez cały Wielki Post. I tak będzie, że: we wtorek 08 marca o godz. 18.00 w Łubnie, w Kołczygłowach we środy 09 marca o godz.18.00.
 18. Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszej parafii będzie mieć miejsce w dniu 8 kwietnia, zapisy ruszają dopiero od Środy Popielcowej. I można się zapisywać, przez stronę EDK- Kołczygłowy.
 19. Osoby planujące zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na Spotkania dla narzeczonych, które odbędą się w Kołczygłowach codziennie od 28 marca do 1 kwietnia (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 18.00 do 21.00. Jest to pięć bardzo ciekawych spotkań prowadzonych przez małżonków i księży na tematy związane z życiem małżeńskim. Udział w tym programie jest obowiązkowym elementem przygotowania do ślubu. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl  – zakładka “Spotkania dla narzeczonych”.
 20. Zapowiedzi przedmałżeńskie:  Paweł Stanisław Marcholewski stanu wolnego z Kołczygłów i Edyta Spiczak Brzezińska stanu wolnego z Borzytuchomia. Zapowiedź droga. Kamil Dembski stanu wolnego z Cewic i Dominika Julia Zawoluk stanu wolnego z  Kołczygłów. Zapowiedź druga.  
 21. Wszystkim którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości jak: urodziny, imieniny czy rocznicę ważnych w życiu wydarzeń składamy najserdeczniejsze życzenia. Nich Pan Bóg błogosławi.

Możliwość komentowania została wyłączona.