Paczuszka dla Maluszka. Akcja w naszej parafii i całym kraju.

Fundacja Małych Stópek: 25 tys. paczek w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”  

W grudniu odbyła się siódma edycja świątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka 2020”, którą prowadzi szczecińska Fundacja Małych Stópek. W ramach akcji udało się zebrać 25 tys. paczek, które zostały przekazane 70 ośrodkom z całej Polski, w tym domom dziecka, domom małego dziecka, domom samotnej matki oraz hospicjom.

Jak poinformowała organizacja, w akcji wzięło udział 311 koordynatorów, dzięki którym w 394 miejscach udało się zebrać 25 tys. paczek. Dary zostały przekazane 70 ośrodkom w całej Polsce. Zebrane pieluchy oraz chemia kosmetyczna dla dzieci trafiły do domów dziecka, domów małego dziecka, domów samotnej matki oraz hospicjów. Ponadto owoce zbiórki dotarły również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych fundacji, których maluchy już się urodziły. „Dziękujemy wszystkim koordynatorom oraz darczyńcom ‘Paczuszki dla Maluszka 2020’” – wyraziła wdzięczność Fundacja Małych Stópek.

Bractwo Małych Stópek to nieformalna grupa osób, które łączy idea obrony wartości ludzkiego życia od samego poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Jego działania sformalizowało powołanie do życia 5 kwietnia 2012 r. Fundacji Małych Stópek. Misją fundacji jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działania te są realizowane poprzez edukowanie młodzieży, promowanie wartości ludzkiego życia, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez pomoc specjalistyczną i materialną.

Możliwość komentowania została wyłączona.