Światowy Dzień Chorego 2018

W minioną niedzielę, 11 lutego, w naszej wspólnocie parafialnej obchodziliśmy 26. Światowy Dzień Chorego. Warto sobie uświadomić, że bliskość z chorym człowiekiem nie jest tylko naszą chrześcijańską powinnością, ale wyrazem szacunku do godności życia.

Podczas mszy świętych w Łubnie i w Kołczygłowach osoby, które zmagają się z chorobami mogły przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych. Przez ten sakrament i modlitwę cały Kościół poleca chorych cierpiącemu i uwielbionemu Panu, aby ich podźwignął i zbawił; a nadto zachęca ich, aby łącząc się dobrowolnie z męką i śmiercią Chrystusa, przysparzali dobra Ludowi Bożemu.

Łącznie do sakramentu namaszczenia chorych przystąpiły 73 osoby. 24 w Łubnie i 49 w Kołczygłowach. Zgodnie ze słowami papieża Franciszka skierowanymi w Orędziu na Dzień Chorego ich wszystkich pragniemy powierzyć Maryi, Matce czułości, aby umacniała ich nadzieję. Prośmy Ją także, aby nam pomagała być otwartymi na chorych braci.

Homilię tego szczególnego dnia wygłosił ks. Dariusz Kowalczyk, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Lęborku. Podczas skierowanego słowa ks. Dariusz przybliżył nam genezę i treść objawień Matki Bożej z Lourdes, której święto obchodziliśmy. Serdeczne Bóg zapłać za wygłoszone do nas słowo!

Możliwość komentowania została wyłączona.