Życzenia z okazji Bożego Narodzenia.

Obejmij duszo moja, ten Boski żłobek, abyś mogła wargi swoje do stóp Dzieciątka przytulić i pocałunkami okrywać. Rozważaj czuwanie pasterzy, podziwiaj przychodzące zastępy aniołów, przyłącz się do niebieskiej melodii śpiewając sercem i ustami: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”. Łk. 2, 14

                                                                                   Święty Bonawentura

Święto Bożego Narodzenia jest dla naszej parafii i naszych rodzin przypomnieniem wydarzenia, w czasie, którego Święty Franciszek w Greccino wybudował żłóbek i kontemplował tajemnicę Wcielenia Syna Bożego.

Odwieczny Bóg objawia się ubogim i prostym ludziom. Oni jako pierwsi stają przy Nowonarodzonym Jezusie. Człowiek prosty, czyli ten, który „nauczył mówić swoje usta o tym co ma w sercu” oraz ubogi, którego jedyną troską jest miłość Boga, jest Mu szczególnie bliski. Dla takiego człowieka fakt przyjścia Odwiecznego Słowa w postaci Małego Dziecka nie jest jakąś teologiczną zagadką, bądź symbolem, ale jest rzeczywistością, o której się nie pisze i nie mówi, ale się doświadcza.

Niech to Boże narodzenie zachwyci Wasze serca, niech pokora i niewinność malutkiego Jezusa uczy Was prawdziwości istoty człowieczeństwa, a wspólne przeżywanie tej tajemnicy uczyni nas w Chrystusie wspólnotą, w której „jeden duch i jedno serce ożywiałoby wszystkich wierzących” Dz. 4,32. Niech ten czas nie będzie magiczny, czy nastrojowy, bo zaświeciła gwiazdka, ale niech ten czas będzie naszym przyznaniem się do Miłości przychodzącego jako Bóg- Człowiek. Przyjmijcie nasze życzenia drodzy parafinie i wszyscy Ci, którym bliski jest ten dzień dzisiejszy.

Wasi księża

ks. Proboszcz Paweł Młyński

 ks. Wikariusz Kazimierz Mazurowski

Możliwość komentowania została wyłączona.