List do Franciszkanów i każdego kto kocha Boga

List 20 marca 2020 r.

Kochani FM cóż za niesamowity czas łaski przyszło nam przeżywać! Cały świat wokół nas zawstydzony, przerażony, strącony z piedestału swojej pychy. Wielu błąka się nie wiedząc, gdzie się zwrócić, gdyż dotychczasowe źródła bezpieczeństwa już go nie dają. Natomiast inni, a my chcemy się do nich zaliczać, przeżywają ten czas częściej spoglądając w niebo i dostrzegając w nim Boga odnajdują pokój, siłę i nadzieje. Może wiele razy stawiałeś sobie pytanie, albo byłeś o to pytany – czemu służy wiara. Teraz jest właściwa chwila, aby to zrozumieć i tym się dzielić. Wiara jest po to, aby nie być osamotnionym, mieć pewność, nie być więźniem swego egoizmu i być zawsze gotowym do wspierania innych. Cóż za wspaniałym darem jest wiara i jak podziękować, że mamy ją właśnie w takich chwilach.  
      Wirus minie, a to co stanie się potem będzie zapewne trudne dla Ciebie, rodziny, dla mnie. Jednak nikt nie może nas pozbawić radości płynącej ze świadomości bycia kochanym przez Pana, który niesie nas w Swoich ramionach chociażby przyszły chwile w których tego nie czujemy a ból mocno dobija się do naszych bram. Ufajcie Panu Bogu, zachowujcie pokój, troszczcie się o bliskich także w sposób duchowy, a nie tylko napełniając lodówki, wspierajcie tych którzy się oddalili, aby nie zabrakło im wiary do powrotu do domu Ojca. Niech ten czas boleści będzie czasem łaski który nas oczyści i pomoże być świętymi. To naprawdę jest ważne.
       Już niedługo, bo 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To dzień radosnego i pełnego wdzięczności wspominania papieskiego zatwierdzenia naszej duchowej rodziny. Dołącz do mnie, abyśmy razem odnowili, mimo naszej małości, owo maryjne TAK wypowiedziane wobec archanioła Gabriela. Powiedzmy raz jeszcze Panu z Maryja i tak jak Ona, że jesteśmy tu aby Go kochać i sprawiać aby był miłowany, aby ludzie poznali Jego miłość do człowieka i na nowo, pełni wdzięczności powrócili do Niego kochając Go każdego dnia coraz bardziej.

                           Que el Señor te bendiga.

Możliwość komentowania została wyłączona.