Ogłoszenia parafialne 05.04. 2020. A. D.

1. Zwracamy się z prośbą o częstsze wchodzenie na stronę parafii, aby być na bieżąco z informacją.
  2. Dziś jest Niedziela Palmowa, w związku z tym zachęcam, aby przystroić nasze domy palami, na znak uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. To będzie piękny gest przyznania się do Chrystusa i uznania Go, jako Króla.
  3. Dziś zapraszamy do wspólnego różańca i proszę w tym miesiącu o wstrzymanie wymiany tajemnic różańcowych.
  4. Zachęcam do skorzystania z nauk rekolekcyjnych znajdujących się na stronie naszego diecezjalnego „Radia Głos
  5. Przypominamy, że istnieje możliwość adoracji Jezusa przez cały dzień, kościół jest w tym celu otwarty.
  6. Pragnę podziękować tym parafianom, którzy dostrzegają również wsparcie materialne parafii poprzez składane ofiary na konto parafialne. Tym samym zachęcam do tej inicjatywy. Bóg zapłać. Numer konta jest na stronie internetowej parafii. Konto bankowe: 46 9321 0001 0033 5304 2000 0010
  7. W zawiązku z wyjątkową sytuacją Episkopat Polski zachęca do łączność duchowej w niedzielę i przyjmowania Komunii świętej w sposób duchowy. Jest zwiększona ilość godzin Mszy świętych w telewizji jak i w rozgłośniach radiowych. W takiej sytuacji w kościele na nabożeństwach może być 5 osób.
  8. W naszym kościele parafialnym w obecnej sytuacji nie sprawujemy Mszy św. koncelebrowanych, aby móc umożliwić większej grupie udział we Mszy świętej w tygodniu. I tym samym dajemy możliwość uczestniczenia w Eucharystii.
  9. Istnieje możliwość korzystania z sakramentu spowiedzi świętej przed Mszami, jesteśmy w odpowiedni sposób do tego przygotowani. Po każdej spowiedzi następuje dezynfekcja konfesjonału.
  10. W tym tygodniu rozpoczyna się Triduum Paschale. W Wielki Czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy w podziękowaniu za dar kapłaństwa i będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.
  11. W Wielki Piątek przypominamy, że obowiązuje post ilościowy i jakościowy. W tym dniu adorujmy Jezusa w naszych domowych ołtarzach i miejscach modlitwy.
  12. W Wielką Sobotę nie będzie, jak co roku święcenia pokarmów, w tym roku idąc za wskazami Episkopatu Polski proszę o skorzystanie z formy poświęcenia pokarmów znajdujących się na stronie parafii w zakładce Aktualności.
  13. Informacja dotycząca pogrzebu. Trumny nie będą w tej obecnej sytuacji wprowadzane do kościoła, a Msza święta tylko dla najbliższej rodziny, aby nie przekroczyć 5 uczestników.
  14. Każdego dnia zachęcamy do łączności na modlitwie różańcowej w intencji przebłagalnej i oddalenie od nas epidemii, o godz.20.30. Różaniec będziemy odmawiali w naszych domach. Zachęcam, całe nasze rodziny.