Ogłoszenia parafialne 07.06. 2020. A. D.

1. W dniu wczorajszym tj. sobotę godz. 15.00 w Bazylice w Pelplinie diakon Oskar Pryba otrzymał święcenia w stopniu diakonatu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich powołanych do kapłaństwa i zakonu.
  2. Z dniem wczorajszym ks. Biskup Ryszard Kasyna odwołał dyspensę od udziału we Mszach świętych tym samym zachęcamy do powrotu na nasze wspólne modlitwy. Od uroczystości Bożego Ciała powracamy do Mszy świętych takich godzinach jak przed pandemią.
  3. Dziś o godz. 07.30 w Kołczygłowach zapraszam na różaniec i wymianę tajemnic różańcowych, a w Łubnie o godz. 09.30. wraz z Ojcem Świętym, aby ci którzy cierpią, odnaleźli swoje drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa. Po Mszy św. spotkanie z księdzem.
  4. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszam na Mszę św. i spotkanie ministrantów i kandydatów.
  5. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, czyli na nabożeństwa czerwcowe. Ze względu na zaistniałą sytuację nabożeństwa proszę łączyć wraz z wieczornym różańcem w intencji ustania epidemii, o godz. 20.30, a w kościele parafialnym nabożeństwa po Mszy św. o godz. 17.00.
  6. W środę po Mszy św. przypominany, że jest odprawiana Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała i tak ze względu na istniejącą sytuację w kraju procesja Bożego Ciała w tym dniu po każdej Mszy św. wokół kościoła, bez stawiania tradycyjnych ołtarzy. W tym dniu będzie możliwość przyjścia do świątyni i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Zwracam się do wszystkich parafian, aby swoje domy – okna udekorować obrazami i symbolami eucharystycznymi, które w tym czasie stają się jeszcze bardziej wymownym świadectwem przynależności do Jezusa Chrystusa. Procesje eucharystyczne będą odbywały się wokół kościoła przez całą oktawę uroczystości, tak jak to mam miejsce w całej naszej diecezji. Zachęcam do udziału.
  8. Bardzo prosiłbym, aby w dniu Bożego Ciała brały udział wszystkie chorągwie i sztandary i baldachimu, jeżeli dzieci chciałby sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem tym bardziej zachęcam.
  9. W sobotę przypada dzień św. Antoniego z Padwy i w tym dniu przypada odpust w Łubnie. Msza św. o godz. 16.30, którą będzie odprawi ks. dr Leszek Jażdżewski w intencji parafian o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o życie wieczne.
  10. Za tydzień kolekta na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Bóg zapłać za wsparcie inwestycji.
  11. Jest najnowszy numer gazety „w Rodzinie” zachęcam do nabycia.
  12. Biuro parafialne jest czynne po Mszach świętych wieczornych.
  13. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Wojciech Wabik stanu wolnego i Dominika Małgorzata Knopik z parafii Kołczygłowy. Zapowiedź druga.