11.12. 2022. A.D.

1. Dziś w pelplińskiej Bazylice Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna udzieli naszemu parafianinowi Zbigniewowi Marchutowi promocję na Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej, będzie mógł przynosić Pana Jezusa do osób, które co tydzień będą pragnęły łączyć się z Chrystusem Eucharystycznym, oraz wspomagać przy udzielaniu Komunii Świętej.
  2. Dziś kolekta inwestycyjna. Bóg zapałać za wsparcie. W sobotę został wstawiony kolejny witraż. Bóg zapłać.
  3. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 w Kołczygłowach zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowującej się do Komunii Świętej.
  4. Młodzież przygotowującej się do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.45. Po Mszy świętej spotkanie. Młodzież i dzieci z Łubna spotkanie mają w Łubnie.
  5. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi świętej w naszej parafii w sobotę od godz. 10.00 – 11.00, a w Łubnie spowiedź święta od godz. 10.00. Przypominamy, że przeżywanie Świąt Bożego Naradzenia, staje się najpiękniejsze, gdy jesteśmy w stanie łaski uświęcającej. Bardzo prośmy o dopilnowanie dzieci, jak i samemu pokazanie przykładu duchowego przygotowania do świętowania narodzenia się Jezusa.
  6. Istnieje możliwość nabycia poświęconego opłatka na stół wigilijny oraz świece Caritas w cenie 15 mała.
  7. W poniedziałek zapraszam ministrantów na zbiórkę na godz. 15.30
  8. W poniedziałek po Mszy św. zapraszam na spotkanie formacyjne dla Franciszkanów Maryi , proszę zabrać ze sobą Pismo Święte.
  9. Dzieci i dorosłych zapraszamy na Mszę św. roratnią od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, prosimy, aby przygotować sobie lampiony adwentowe. Dla dzieci, które będą najliczniej uczestniczyć w Roratach, będą mogły brać udział w wspólnym wyjeździe niespodziance do Słupska (albo kino albo trampoliny). W Łubnie Msze św. od środę, czwartek, piątek o godz. 16.00.
  10. Za tydzień w niedzielę do Łubna zapraszamy członkinie Żywego Różańca na spotkanie opłatkowe. Natomiast w poniedziałek 19 grudnia zapraszam na spotkanie opłatkowe w Kołczygłowach, a które zapraszamy po Mszy św. wieczornej wszystkie członkinie Żywego Różańca.
  11. Przy kościele i trwa kolejna raz akcja „Paczuszka dla Maluszka” w kruchcie znajdują się specjalne podpowiedzi co można zakupić w ramach wsparcia.  Akcja kończy się za tydzień w niedzielę (ostatnia okazja w poniedziałek nastąpi odbiór)
  12. Już dziś zapraszamy na koncerty kolęd: w dniu 06 stycznia i 30 stycznia, a wykonawcy to: Kwartet wokalno-instrumentalny (pianino, skrzypce i trzygłos) absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku,  oraz Halina Frąckowiak. Cena jednego biletu na dwa koncerty to kwota 60 zł., cegiełka-bilet do nabycia w biurze parafialnym.
  13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Roman Herdzik z Kołczygłów i śp. Irena Łysik z Łubna. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  14. Wszystkim którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości jak: urodziny, imieniny czy rocznicę ważnych w życiu wydarzeń składamy najserdeczniejsze życzenia. Nich Pan Bóg błogosławi