Ogłoszenia parafialne 12.04. 2020. A. D.

1. Zwracamy się z prośbą o częstsze odwiedzanie naszej strony parafii, aby być na bieżąco z informacją. W dniu dzisiejszym transmisje Mszy świętych przez FB w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 06.00 i 10.00.
  2. W poniedziałek drugi dzień świąt zapraszamy na Msze św. jak w niedzielę z tym, że, Msze święte o godz. 08.00 i 11.45 będą transmitowane przez FB. W tym dniu pragniemy pamiętać o szkołach katolickich.
  3. Zachęcam do korzystania ze strony naszego diecezjalnego „Radia Głos”, oraz z naszej strony parafialnej i FB–ka parafialnego.
  4. Przypominamy, że istnieje możliwość adoracji Jezusa przez cały dzień, kościół jest w tym celu otwarty.
  5. Bardzo dziękuję, za tegoroczny Grób Pański, który pomimo tak trudnej sytuacji mógł powstać. Bardzo dziękuję za kwiaty ofiarowane do świątyni.
  6. Od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Transmisja przez FB ma miejsce każdego dnia o godz. 15.00. Można wchodzić na relacje na żywo przez stronę parafialną.
  7. Ze względu na istniejącą sytuację proponuję, aby uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej wspólnocie parafialnej miała miejsce w dniu 22 sierpnia tj. w sobotę, w którym to dniu przypada dzień Matki Bożej Królowej.
  8. Pragnę podziękować tym parafianom, którzy dostrzegają również wsparcie materialne parafii poprzez składane ofiary na konto parafialne. Tym samym zachęcam do tej inicjatywy. Bóg zapłać. Numer konta jest na stronie internetowej parafii. Konto bankowe: 46 9321 0001 0033 5304 2000 0010
  9. W zawiązku z wyjątkową sytuacją Episkopat Polski zachęca do łączność duchowej w niedzielę i przyjmowania Komunii świętej w sposób duchowy. W takiej sytuacji w kościele na nabożeństwach może być 5 osób.
  10. Istnieje możliwość korzystania z sakramentu spowiedzi świętej przed Mszami, jesteśmy w odpowiedni sposób do tego przygotowani. Po każdej spowiedzi następuje dezynfekcja konfesjonału.
  11. Informacja dotycząca pogrzebu. Trumny nie będą w tej obecnej sytuacji wprowadzane do kościoła, a Msza święta tylko dla najbliższej rodziny, aby nie przekroczyć 5 uczestników.
  12. Każdego dnia zachęcamy do łączności na modlitwie różańcowej w intencji przebłagalnej i oddalenie od nas epidemii, o godz.20.30. Różaniec będziemy odmawiali w naszych domach. Zachęcam, całe nasze rodziny.