02.04. 2023. A.D.

1. Od tego roku tj. 2023 liturgia Wielkanocna z procesją rezurekcyjną w sobotę wieczorem i tak zapraszamy na największe nasze świętowanie w Kołczygłowach i w Łubnie o godz. 20.00. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte w Łubnie o godz. 09.00, a w Kołczygłowach o godz. 10.00 i 1145. Bardzo proszę, naszych strażaków, aby na sobotę wieczór przygotować ognisko ok.19.50, oraz baldachim i wszystkie feletrony potrzebne do procesji.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.30 prosimy o zabranie ze sobą książeczek do tego nabożeństwa.
  3. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 pierwszy raz wystąpi nasza dziecięca schola.
  4. Dziś tak jak przed tygodniem tak i dziś przed kościołem do puszki będzie możliwość złożenia ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. Dziś w Niedzielę Palmową przed kościołami będzie można zakupić plamę, a zebrane ofiary zasilą Bytowskie Domowe Hospicjum, oraz budowę hospicjum w Kartuzach.
  6. Dziś zapraszamy na wspólny różaniec wraz z Ojcem Świętym o godz. 7.30 w Kołczygłowach i 09.30 w Łubnie, aby ludzkość potrafiła szukać porozumienia w dialogu odrzucając przemoc.
  7. Dziś w niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Będzie to wyraz naszej jedności z św. Janem Paweł II oraz naszym przygotowaniem do świąt.
  8. Od dziś do Wielkiej Środy proszę o przeniesienie do zakrystii skarbonek wielkopostnych. Proszę o podpisanie imieniem i nazwiskiem oraz adresem. W wielki czwartek zabiorę je do Pelplina.
  9. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach drogi Krzyżowej proszone są o przynoszenie swoich planszy. Celem zapisania się na wyjazd do Słupska.
  10. W poniedziałek po Mszy św. zapraszamy do salki JPII na spotkanie dla Franciszkanów Maryi i wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie czytań i śpiewów podczas Triduum Paschalnego
  11. Zbiórka dla ministrantów we czwartek o godz. 10.00.
  12. Od czwartku rozpoczyna się Triduum Paschalne NAJWIEKSZE UROCZYSTOŚCI zapraszamy do udziału.
  13. Wielki Czwartek – tego dnia wspominamy ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Po modlitwie po Komunii Świętej następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, przy której nastąpi adoracja indywidualna do godz. 22.00 Tego dnia uroczysta Msza Święta w Kołczygłowach o godz. 18.00 w Łubnie – godz. 17.00.
  14. Wielki Piątek – od godz. 09.00  jest możliwość adorowania Jezusa w ciemnicy do rozpoczęcia uroczystości o godz. 18.00 w Łubnie – godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku zaprasza do rozważania biblijnego opisu Męki Pańskiej, a następnie do adoracji i uczczenia Krzyża Świętego. Przypominam, iż tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy tzw. ścisły nazywany świętym postem paschalnym. Ofiary w tym dniu zbierane są przeznaczone dla chrześcijan w Ziemi Świętej na prośbę Papieża Franciszka. Zapraszamy do 24 godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, jest tak, że są osoby, które w tym czasie adorują Jezusa, i można w każdej chwili się dołączyć.
  15. Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św., ale tego dnia od godz. 08.00 odwiedzimy chorych i osoby starsze z Najświętszym Sakramentem. Proszę o zgłaszanie zainteresowanych. A od godz. 15.30 w kościele w Kołczygłowach będzie istniała możliwość skorzystania ze sakramentu spowiedzi świętej. Tym samym przypominany o przykazaniach kościelnych i wypełnieniu ich w czasie Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego.
  16. Wielki Piątek zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia oraz tego dnia rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego jak Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. w Kołczygłowach jak i w Łubnie.
  17. Godziny adoracji Wielki Czwartek w Łubnie: – Po Mszy św. adoracja indywidualna przez godzinę po zakończonych uroczystościach.
  18. W Wielki Piątek adoracja w Łubnie: od 15.00 – Godziny Miłosierdzia indywidualna do 18.00 oraz do 20.00
  19. W Wielką Sobotę: godz. 09.00 – 15.00 – Godzina MiłosierdziaŻywy Różaniec; od godz. 16.00 do nabożeństwa – indywidualna.
  20. W Wielką Sobotę do południa poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny i tak: godz. 1000 – Witanowo; godz. 1010 – Rokłowo; godz. 1015 – Łobzowo godz. 1025 – Wądół godz. 1045 – Łubno godz. 1100 – Wiatrołom godz. 1110 – Miłobądź godz. 1120 – Barkocin godz. 1130 – Barnowiec godz. 1135 – Barnowo; godz. 1145 – Kołczygłowy godz. 1155 – Górki godz. 1205 – Wierszyno godz. 1215 – Radusz godz. 1225 – Kołczygłówki godz. 1235 – Jezierze godz. 1245 – Darżkowo godz. 1255 – Kołczygłowy
  21. Wieczorem w sobotę na uroczystości na najbardziej uroczystą Msza Święta. Na Wigilię Paschalną  przynosimy ze sobą świece.
  22. Wszystkim którzy w tym tygodniu obchodzą swoje uroczystości jak: urodziny, imieniny czy rocznicę ważnych w życiu wydarzeń składamy najserdeczniejsze życzenia. Nich Pan Bóg błogosławi.
  23. PIERWSZA LODÓWKA SPOŁECZNA W GMINIE KOŁCZYGŁOWY. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołczygłowach informuje, że od 5 kwietnia 2023 r. na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury została uruchomiona pierwsza lodówka społeczna dla mieszkańców gminy. Jest ona czynna całodobowo od 5.04.2023 r. do 14.04.2023 r. W ramach społecznej lodówki: możesz bezpłatnie poczęstować się jedzeniem, możesz przynieść tu żywność, której nie dasz rady zagospodarować, śmiało, weź to na co masz ochotę, dzieląc się lub częstując produktami zapobiegasz marnowaniu jedzenia. Masz za dużo jedzenia? Włóż je do lodówki i podziel się z potrzebującymi!