29.11. 2020. A. D.

1. Dziś pierwsza niedziela adwentu, rozpoczyna się nowy rok liturgiczny; zachęcamy, aby ten czas dobrze przeżyć w duchowym przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia. Z dniem dzisiejszym można skorzystać z udziału w rekolekcjach adwentowych przygotowanych i emitowanych przez nasze diecezjalne Radio „Głos”
  2. Z dniem dzisiejszym otwieramy możliwość wzięcia udziału w konkursie związanym z rodzinnym śpiewaniem kolęd. Więcej szczegółów na osobnych plakatach informacyjnych. Zachęcamy do udziału.
  3. Na stronie parafii pojawią się filmiki dla dzieci i dorosłych w nawiązaniu do adwentu.
  4. Zgodnie z nowymi wytycznymi, co do ilości osób w kościele: w Kołczygłowach może być 30 osób, a w Łubnie 20 osób.
  5. Msza św. niedzielna o godz.11.45 będzie transmitowana przez FB.
  6. Jest nowy numer „w Rodzinie”, „Pielgrzym” i kalendarze na nowy rok 2021.
  7. Istnieje możliwość dokonywania rezerwacji Mszy świętych na rok 2021. Można również dokonywać rezerwacji przez telefon.
  8. W sobotę od godz. 10.00, w następujących miejscowościach: Radusz – godz. 10.00; Wierszyno – godz. 10.15; Górki – godz. 10.30; Jezierze – godz. 10.45; Darżkowo – godz. 11.00; Kołczygłówki – godz. 11.15  będzie można nabyć opłatek i świece wigilijne, zachowując oczywiście przepisy sanitarne. Osoby zainteresowane, które będą chciały je nabyć, zapraszam do tych samych miejsc, przy których odbywały się święcenia pokarmów. Świece będą w cenie 10 zł. za małą, a duża w cenie 20 zł. Jeżeli ktoś chce podejść w tygodniu, to zapraszam do biura parafialnego. Miejscowości, które nie zostały wymienione zapraszam do biura parafialnego.
  9. W piątek od godz. 08.00 odwiedzimy chorych i osób starszych z Najświętszym Sakramentem. Zgłoszenia mogą być telefonicznie jak i osobiście w biurze parafialnym.
  10. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi świętej w pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Łubnie od godz.15.00 do Mszy św., a w Kołczygłowach od godz.16.00 do Mszy św.
  11. Po Mszy św. w pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu, prowadzonej przez kapłana. Spotkanie przygotowawcze we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce JPII.
  12. W sobotę zapraszam na Mszę św. z okazji w pierwszej soboty miesiąca o godz.08.00 wraz z modlitwą różańcową o łaskę nawrócenia.
  13. Za tydzień zapraszam na modlitwę różańcową o godz.07.30 w Kołczygłowach jak i o godz. 09.30 w Łubnie.
  14. Za tydzień w niedzielę będzie jeszcze jedna Msza św. o godz. 10.00 w Kołczygłowach. Będzie tak aż do rozluźnienia przepisów sanitarnych, dotyczących ilości osób w kościele.
  15. Za tydzień – tak jak już przez szereg lat – w drugą niedzielę adwentu pragniemy wspierać Kościół na Wschodzie przez ofiarę składaną do puszki przed kościołem. Bóg zapłać za gest wsparcia.
  16. W tym tygodniu zostały przeczyszczone rynny przy kościele parafialnym, jak również zostało wymienione oświetlanie w kościele parafialnym na bardziej ekonomiczne. Koszt 2200zł.
  17. Za tydzień kolekta na nasze remonty. Bóg zapłać za wsparcie, czy to podczas kolekty, czy na konto parafialne. Konto bankowe: 46 9321 0001 0033 5304 2000 0010. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie.
  18. Franciszkanie Maryi z naszej wspólnoty parafialnej włączają się w akcję „Pieluszka dla maluszka”. Zakupione produkty można przynosić do salki JPII. oraz do niektórych miejsc wyznaczonych na terenie Kołczygłów czyli: Biedronka, Kwiaciarnia „Anielskie Kwiatki”, sklep spożywczy przy ul. Lipowej – Przytarscy, i sklep ABC – Piatrzyc. Akcja trwać będzie przez cały adwent. Więcej szczegółów na osobnych plakatach informacyjnych.