04.06. 2023. A.D.

1. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca w całym kraju obchodzony jest Dzień Dziękczynienia, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na kontynuację budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. W niedzielę zapraszamy na wspólny różaniec wraz z Ojcem Świętym o godz. 07.30 w Kołczygłowach i 09.30 w Łubnie aby: zostały zniesione tortur oraz, aby wspólnota międzynarodowa zapewniła wsparcie ofiarom i ich rodzinom.
  3. W dniu wczorajszym dzieci z naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej, bardzo chciałbym podziękować za wszelką okazaną pomoc i życzliwość. Bóg zapłać. Tym samym zapraszam dzieci do Białego Tygodnia, oraz dzieci do sypania kwiatów podczas procesji. Próby do sypania kwiatów dla dzieci od 5 roku życia o godz. 16.00 w poniedziałek, wtorek i środę.
  4. W poniedziałek na godz. 19.00. zapraszamy na spotkanie Franciszkanów Maryi oraz Rycerzy Kolumba do salki JPII.
  5. W środę przypominamy o co tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.15, w tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, dla dzieci i rodziców i ich rodzin, które rok temu pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej. Msza św. w intencji dzieci i ich rodzin w niedzielę 11 czerwca o godz. w Kołczygłowach o godz.11.45.
  6. W czwartek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – czyli Boże Ciało. Zatem w tym dniu zapraszamy na Procesję Eucharystyczną, która jest naszym wyznaniem i przyznaniem się do Jezusa w Eucharystii. Bardzo proszę o udekorowanie naszch domów i mieszkań. Trasa jak w poprzednich latach. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu czterech ołtarzy. Bardzo proszę, aby w procesji brały udział wszystkie chorągwie i sztandary oraz figury. Proszę o pomoc naszych strażaków do baldachimu.
  7. Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na piątek po uroczystości Bożego Ciała.
  8. Za tydzień kolekta inwestycyjna. W najbliższym czasie zostaną wstawione kolejne dwa witraże. Pojawiają się pytania czy można jeden witraż ufundować w dwie lub kilka rodzin. Oczywiście, wszystkie rodziny zostaną wymienione na okolicznościowych szkłach witrażowych.
  9. Nabożeństwa czerwcowe w kościele w łączności z Mszą św. wieczorną.
  10. W dniu 10 czerwca zapraszamy jako księża obchodzący swój srebrny jubileusz kapłaństwa do kościoła parafialnego na Mszę św. która, będzie miała miejsce o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie Ks. Biskup Wiesław Śmigiel, który skieruję do nas Słowo Boże. Natomiast tego samego dnia zapraszamy wszystkich na do Pałacu w Raduszu od godz. 16.00 – 19.00 zapraszamy na festyn rodzinny, gdzie będzie możliwość uczestnictwa w przedstawieniu dla dzieci „Stwory Głodomory” oraz w koncercie Macieja Miecznikowskiego. Jest bardzo dużo równych atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. będą dmuchawce, alpaki, wata cukrowa, i inne…. Zapraszamy, do wspólnej modlitwy tego dnia za nas jak i o nowe i święte powołania kapłańskie. Tym bardziej, że taka uroczystość w naszej parafii jest pierwszy raz od powstania parafii po wojnie.