Ogłoszenia parafialne 15.03. 2020. A. D.

1. Trwamy od Środy Popielcowej w czasie pokuty i nawrócenia oraz okazywaniu sobie większej życzliwości poprzez jałmużnę postną. Odpowiadając na prośbę księdza Biskupa Ryszarda Kasynę zaraz po ogłoszeniach parafialnych przed błogosławieństwem będziemy się modlić śpiewając suplikacje o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Oraz zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30 w niedzielę i każdy piątek do uczestnictwa w Drogach Krzyżowych w Kołczygłowach o godz.17.30, a w Łubnie o godz.16.30 w łączności z Mszą św. Uczestnictwo w tych nabożeństwach jest połączone z odpustem zupełnym.
  2. W zawiązku z wyjątkową sytuacją Episkopat Polski zachęca do łączność duchowej w niedzielę i przyjmowania Komunii świętej w sposób duchowy. Jest zwiększona ilość godzin Mszy świętych w telewizji jak i w rozgłośniach radiowych. W takiej sytuacji w kościele na nabożeństwach może być 50 osób.
  3. Każdego dnia zachęcamy do łączności na modlitwie różańcowej w intencji przebłagalnej i oddalenie od nas epidemii o godz.20.30. Różaniec będziemy odmawiali w naszych domach. Zachęcam, aby łączyły się w tej intencji całe nasze rodziny. My księża będziemy odmawiali różaniec w kościele.
  4. Dziś pragniemy wspierać Seminarium Duchowne w Pelplinie modlitwą – jak i przez wsparcie materialne przed kościołem, za każdy gest wsparcia składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
  5. Kolekta inwestycyjna, przed tygodniem wyniosła 2173,50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Arkadiusz Jan Podolski stanu wolnego i Adrianna Renata Jankowska stanu wolnego z Kołczygłów. Zapowiedź druga. Mateusz Jacek Dworak stanu wolnego i Kinga Patrycja Pięta z parafii Kołczygłowy. Zapowiedź druga.
  7.  „Weekend dla Narzeczonych”, który miał się odbyć w dniach 27-29 marzec został przełożony na czas bardziej stosowny. Gdy zachodzi jakaś niepewność czy wątpliwości proszę o kontakt w biurze parafialnym.
  8. Ekstremalna Droga Krzyżowa będzie miła miejsce na terenie naszej parafii w dniu 3 kwietnia zapisy i więcej informacji znajduje się na stronie EDK. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy tylko przez stronę EDK – Kołczygłowy. Na obecną chwilę NIE JEST OWOŁANA.
  9. Wyjazd młodzieży na Dzień Młodzieży do Kościerzyny zostaje przesunięty na czerwiec. Prawdopodobnie na 20 czerwiec 2020 r.
  10. Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Tobolskiego z Witanowa; śp. Kamila Sykus z Darsżkowa. W najbliższy wtorek o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb śp. Joanny Konopka z Łobzowa w Łubnie. Dobry Jezu a nasz Panie…
  11. Ogłoszenie świeckie: Wójt Gminy Kołczygłowy prosi o częstsze zwrócenie uwagi na informacje podawane na stronie Gminy Kołczygłowy.