06.12. 2020. A. D.

1. Pragniemy przypomnieć i podpowiedzieć, że jeżeli nieposiadany FB, i wchodzimy na naszą stronę parafialną to możemy klikając literkę F, która znajduje się z prawej strony na górze i przejść na FB i uczestniczyć w wydarzeniach parafialnych. Gorąca zachęcamy. Msza św. niedzielna o godz.11.45 będzie transmitowana przez FB.
  2. Ze względu na trwającą pandemię zachęcamy, aby w całym okresie adwentowym korzystać z sakramentu spowiedzi świętej, przed każdą Mszą święta. Zawsze istniej taka możliwość, aby godnie przygotować się do świąt.
  3. Dziś zapraszam na modlitwę różańcową o godz.07.30 w Kołczygłowach jak i o godz. 09.30 w Łubnie.
  4. Od dnia dzisiejszego wprowadzamy w  niedzielę Mszę św. o godz. 10.00 w Kołczygłowach. Będzie tak aż do rozluźnienia przepisów sanitarnych, dotyczących ilości osób w kościele.
  5. W dniu dzisiejszym – tak jak już przez szereg lat – w drugą niedzielę adwentu pragniemy wspierać Kościół na Wschodzie przez ofiarę składaną do puszki przed kościołem. Bóg zapłać za gest wsparcia.
  6. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze remonty. Bóg zapłać za wsparcie, czy to podczas kolekty, czy na konto parafialne. Konto bankowe: 46 9321 0001 0033 5304 2000 0010. Bóg zapłać.
  7. We wtorek przypada uroczystość Nieokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zachęcamy do uroczystego obchodzenia tego dnia. Pamiętajmy w tym dniu o naszym biskupie diecezjalnym Ryszardzie Kasynie, który w tym dniu obchodzi rocznicę ingresu do naszej bazyliki w Pelplinie.
  8. We wtorek o godz. 12.00 zapraszam wszystkich chętnych na uroczystość poświęcenia kapliczki przy posesji Państwa Kuklińskich.
  9. Od tygodnia można skorzystać z udziału w rekolekcjach adwentowych, przygotowanych i emitowanych przez nasze diecezjalne Radio „Głos
  10. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie związanym z rodzinnym śpiewaniem kolęd. Więcej szczegółów na osobnych plakatach informacyjnych. Zachęcamy do udziału.
  11. Zgodnie z nowymi wytycznymi, co do ilości osób w kościele: w Kołczygłowach może być 30 osób, a w Łubnie 20 osób.
  12. Istnieje możliwość dokonywania rezerwacji Mszy świętych na rok 2021. Można również dokonywać rezerwacji przez telefon.
  13. Osoby zainteresowane nabyciem opłatka jak i świec wigilijnych zapraszam do biura parafialnego i tak: mała w cenie 10 zł., a duża w cenie 20 zł.
  14. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Sebastian Wirkus stanu wolnego i Paulina Mrozek Gliszczyńska stanu wolnego z Kołczygłów. Zapowiedz pierwsza.
  15. Franciszkanie Maryi z naszej wspólnoty parafialnej włączają się w akcję „Pieluszka dla maluszka”. Zakupione produkty można przynosić do salki JPII. oraz do niektórych miejsc wyznaczonych na terenie Kołczygłów czyli: Biedronka, Kwiaciarnia „Anielskie Kwiatki”, sklep spożywczy przy ul. Lipowej – Przytarscy, i sklep ABC – Piatrzyc. Akcja trwać będzie przez cały adwent. Więcej szczegółów na osobnych plakatach informacyjnych.
  16. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszła śp. Anna Sypiewska z Kołczygłówek pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.30 . Będzie transmisja przez FB. Doby Jezu, a nasz Panie…
  17. Ogłoszenie świeckie: Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do skorzystania z kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniu 11 grudnia 2020 r. w godz. 12.00-16.00
  18. Ochotnicza Straż Pożarna z Łubna włączyła się w akcję wsparcia miasteckiego szpitala i zachęcają wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie tej inicjatywy. Więcej informacji  u samych strażaków.