Ogłoszenia parafialne

30.07. 2023. A.D.

  1. Przez okres wakacyjny Mszy św.  o godz. 08.00, 11.45 i 19.00 w Kołczygłowach, a Łubnie o godz. 10.00.
  2. Siostry i Bracia, Drodzy Bracia Kapłani, W 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie pelplińską, chcę podzielić się z Wami radością, że na prośbę moją oraz wielu kapłanów i wiernych naszej diecezji, Dykasteria Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – na mocy uprawnień nadanych jej przez Papieża Franciszka – wyraziła zgodę, aby Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy była główną patronką naszej diecezji, a św. Wawrzyniec – diakon i męczennik patronem drugorzędnym ze wszystkimi prawami oraz liturgicznymi przywilejami z tego faktu wynikającymi. Prośmy, aby Maryja nieustannie przychodziła z pomocą w wielorakich potrzebach naszych, byśmy potrafili jeszcze gorliwiej oddawać cześć Jej Synowi. Niech temu towarzyszy błogosławieństwo Boga Wszechmogącego, Ojca i Syna i Ducha Świętego. Wasz Biskup Ryszard. Pelplin, 28 lipca 2023 r.
  3. Dziś z okazji przypadającego w tym tygodniu św. Krzysztofa, będzie miało miejsce poświęcenie naszych pojazdów. Zbierane ofiary są przeznaczone na wsparcie misjonarzy.
  4. Dziś będzie wyjątkowo jeszcze Msza św. o godz. 16.00.
  5. W środę przypominamy o co tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.15, w tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Tego dnia również nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W piątek od godz. 08.00 odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zapisywanie nowych chorych.
  7. Spowiedź święta w naszej parafii od godz. 16.00 w Kołczygłowach i w Łubnie, po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu w Łubnie adoracja prowadzona przez księdza wikariusza, a w Kołczygłowach o godz. 21.00 prowadzona przez księdza proboszcza. W Kołczygłowach adoracja przez całą noc do godz. 07.30 różaniec i o godz. 08.00 Msza święta w pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy.
  8. W niedzielę zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 07.30, a w Łubnie o godz. 09.30 wraz Ojcem Świętym: aby zbliżające się Światowe Dni Młodzieży przyczyniły się do jeszcze większego pobudzenia młodych osób do bycia bliżej Jezusa i Jego Kościoła.
  9. W jest organizowana pielgrzymka w miesiącu 12 sierpnia (sobotę ) do Pelplina – Gniewu i sanktuarium w Piasecznie. Sobota jest dniem naszej pielgrzymki, gdyż ten termin jst najbardziej dogodny. Przewidywalny koszt to 100zł. Proszę o dokonywanie rezerwacji. Decyduje kolejność zgłoszeń, w biurze parafialnym, lub u ks. proboszcza.

Możliwość komentowania została wyłączona.