Ogłoszenia parafialne 16.08. 2020. A. D.

1. Kolekta inwestycyjno-budowlana, przed tygodniem wyniosła 2134,50 zł. ofiary będą przeznaczane w najbliższych miesiącach na naprawę oświetlenia wokół kościoła parafialnego, które jak się okazało jest do gruntowej wymiany. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
  2. W dniu dzisiejszym przed kościołem do puszki będzie można złożyć ofiarę na wsparcie poszkodowanych w Bejrucie. Jest to ogólnopolska zbiórka wsparcia i solidarności ludzkiej i chrześcijańskiej.
  3. Jeszcze dziś 16 sierpnia 2020 r. obok Gminnego Ośrodka Kultury parafia Chrystusa Króla w Kołczygłowach  wraz z gminą Kołczygłowy zapraszam na Kino pod chmurką o godzinie 20.20. Wstęp wolny.  Prosimy, aby jednak zadbać o przepisy sanitarne jakie obowiązują na terenie naszej gminy jak i parafii. Dziś „Wychodne mamusiek” i ok.21.45 „Cudowny chłopak”. Bardzo proszę, aby przyjść na seans filmowy z około 30 minutowym wyprzedzeniem, aby podać dane osobowe i zająć miejsce. Zajmować się tym będą Rycerze Kolumba z naszej parafii. Można mieć swoje krzesełko. Więcej informacji o filmach na stronie parafii Chrystusa Króla i na FB.
  4. Jest najnowszy numer „Pielgrzyma” i  do nabycia przed kościołem.
  5. W dniach 29-30 sierpnia będziemy gościli na Mszach świętych księdza Marka Walkusza, który pracuje w Senegalu i którego wspieramy modlitewnie i finansowo.
  6. W tym tygodniu parafia otrzymała list od Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego z Bytowa, aby przestrzegać przepisów sanitarnych, które obowiązują na terenie całego kraju. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, o obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych.
  7. Ogłoszenia świeckie: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kołczygłowy zaprasza na warsztaty o zdrowym stylu życia pt.: “W zdrowym ciele zdrowy duch” warsztaty w dniu 18.08.2020r (wtorek) godz. 18.00 miejsce Sala widowiskowa GOK Kołczygłowy prosimy wziąć sportowy strój.
  8. Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kołczygłowach serdecznie zapraszają uczniów klas 7-mych i 8-mych do udziału w warsztatach kulinarnych „Kaszuby od kuchni”, które odbędą się w dniach 5-26 września. Projekt realizowany jest w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Operatorem Programu w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska.  Więcej informacji dotyczących przede wszystkim rekrutacji można znaleźć od poniedziałku na stronie szkoły, GOK-u oraz facebooku Urzędu Gminy w Kołczygłowach i na stronie parafii.