13.12. 20

1. Pragniemy przypomnieć i podpowiedzieć, że jeżeli nieposiadany FB, i wchodzimy na naszą stronę parafialną to możemy klikając literkę F, która znajduje się z prawej strony na górze i przejść na FB i uczestniczyć w wydarzeniach parafialnych. Gorąca zachęcamy. Msza św. niedzielna o godz.11.45 będzie transmitowana przez FB.
  2. Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna 11 grudnia ogłosił, że tegoroczna kolęda w diecezji pelplińskiej ma być znakiem towarzyszenia duszpasterzy wiernym „modlitwą i obecnością”, ale jednocześnie należy „zachować wszelkie wskazania służb sanitarnych, aby nie narażać na niebezpieczeństwo zdrowia i życia ludzkiego”.  Kierując się tym wskazówki jak i w porozumieniu z członkami rady duszpasterskiej i ekonomicznej naszej parafii kolęda będzie po nowym roku. Za tydzień podamy pierwsze trasy kolędowe.
  3. W piątek od godz. 09.00 zapraszam osoby chętne do strojenia kościoła na święta. Zapraszam szczególnie młodzież z klasy VII i VIII oraz wszystkich zainteresowanych.
  4. W sobotę zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej przed świętami Bożego Narodzenia i tak od godz. 09.00 do 10.00 w Łubnie, a w Kołczygłowach od godz. 14.00 do wieczornej Mszy św. Jednocześnie apelujemy o zachowanie odpowiedniej odległości – dystansu społecznego.
  5. Została wprowadzona w  niedzielę dodatkowo o godz. Msza św. o godz. 10.00 w Kołczygłowach. Będzie tak aż do rozluźnienia przepisów sanitarnych, dotyczących ilości osób w kościele.
  6. Kolekta z przed tygodnia na nasze prace remontowo-budowlane wraz z ofiarami przesłanymi na konto parafii wyniosła 1756,20 zł. Fundusze te zostały przeznaczone spłatę oświetlenia, które w tym tygodniu dalej jest naprawiane i koszt kolejnej naprawy to 3000zł. Bóg zapłać za wsparcie, czy to podczas kolekty, czy na konto parafialne. Konto bankowe: 46 9321 0001 0033 5304 2000 0010.
  7. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie związanym z rodzinnym śpiewaniem kolęd. Więcej szczegółów na stronie parafii. Zachęcamy do udziału, nagrania prosimy o przesyłanie ma Messenger. Zbliża się termin przesyłania nagrań.
  8. Istnieje możliwość dokonywania rezerwacji Mszy świętych na rok 2021. Można również dokonywać rezerwacji przez telefon.
  9. Osoby zainteresowane nabyciem opłatka jak i świec wigilijnych zapraszam do biura parafialnego i tak: mała w cenie 10 zł., a duża w cenie 20 zł. są również bombki z wizerunkiem naszych kościołów. Zachęcamy.
  10. Jest najnowszy numer „Pielgrzyma”
  11. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Sebastian Wirkus stanu wolnego i Paulina Mrozek Gliszczyńska stanu wolnego z Kołczygłów. Zapowiedz druga.
  12. Franciszkanie Maryi z naszej wspólnoty parafialnej włączają się w akcję „Pieluszka dla maluszka”. Zakupione produkty można przynosić do niektórych miejsc wyznaczonych na terenie Kołczygłów czyli: Biedronka, Kwiaciarnia „Anielskie Kwiatki”, sklep spożywczy przy ul. Lipowej – Przytarscy, i sklep ABC – Piatrzyc. Akcja trwać będzie przez cały adwent.
  13. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszła śp. Maria Kuling z Kołczygłów pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.30 . Będzie transmisja przez FB. Doby Jezu, a nasz Panie…

Ogłoszenie świeckie:

Biblioteka Publiczna w Kołczygłowach ogłasza świąteczną akcję „Paczka dla dzieciaczka”. Zbieramy słodycze i zabawki dla najbardziej potrzebujących rodzin. Będzie możliwość zrobienia zdjęcia ze świętym Mikołajem oraz zostawienia mu listu. Oferujemy również domowe wypieki. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pomocą na salkę Jana Pawła II po Mszach świętych.

1. Ochotnicza Straż Pożarna z Łubna włączyła się w akcję wsparcia miasteckiego szpitala i zachęcają wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie tej inicjatywy. Więcej informacji  u samych strażaków.