05.11. 2023. A.D.

1. Pragnę wyrazić słowa wdzięczności Policji jak i naszym strażakom z OSP za bardzo profesjonalne zabezpieczanie terenu podczas procesji jak i na samym cmentarzu. Słowa podziękowania, kieruję również do naszych włodarzy. Za udostępnię informacji o nowych kierunkach ruchu drogowego, jak i wszelkiej pomocy z Gminy. Bóg zapłać.
  2. Dziś o godz. 07.30 i o godz. 09.30 w Łubnie zapraszamy na wspólny różaniec wraz z Ojcem Świętym: aby: Ojciec Święty pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w  wierze powierzonej mu wspólnocie Kościoła.
  3. Dziś o godz. 18.00 w TVP3 Gdańsk będzie program magazyn katolicki w Drodze, w którym będzie można zobaczyć informacje na temat naszej parafii. Zapraszamy przed telewizory.
  4. Są wyłożone karteczki (przy konfesjonale) na wypominki jednorazowe i na Msze wspólne za zmarłych. Jednocześnie prosimy, gdy ktoś chce zamówić Mszę gregoriańską to oczywiście istnieje taka możliwość, ale prośba jest taka, aby termin szybciej ustali z wyprzedzeniem chociażby o dwa miesiące.
  5. We wtorek zbiórka ministrancka o godz. 15.00 w salce Jana Pawła II.
  6. W środę zapraszamy na scholę parafialną na godz. 16.00 do salki JPII.
  7. W środę przypominamy o co tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.15, w tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Tego dnia o godz. 16.50  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. W sobotę 11 listopada na godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej ojczyzny. Zapraszam WSZTSKIE OSOBY, którym bliska jest nasza Ojczyzna. Jeżeli jest to możliwe zapraszam wszystkie organizacje z sztandarami i wszystkich przedstawicieli państwowych i społecznych organizacji.
  9. Za tydzień zapraszamy dzieci z klas 3 wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 10.00, a po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
  10. Za tydzień spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami o godz. 11.45.
  11. Za tydzień kolekta inwestycyjno-budowlana na nasze sprawy remontowe. Jako parafia musimy uzbierać kwotę 22 tyś. złotych jako nasz wkład 2 % inwestycji remontowych naszych kościołów i parkingu.
  12. Za tydzień przed kościołami odbędzie się zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie” organizację, która wspiera chrześcijan w krajach, których są prześladowani.
  13. Za tydzień Rycerze Kolumba z naszej parafii zapraszają w niedzielę 12 listopada na godz. 17.00 na cmentarz parafialny  na wspólny różaniec za naszych zmarłych.
  14. Pragnę przypomnieć o przedłużeniu opłat grobów naszych bliskich, gdyż po upływie 20 lat, miejsca te mogą zostać przeznaczone dla innych zmarłych. Bardzo prosimy o dbanie o groby zmarłych i wyrzucanie śmieci do pojemników, a nie gdzie się da.
  15. Opłaty za stawiany pomnik proszę dokonywać w biurze na kilka dni przed przyjazdem firmy kamieniarskiej z pomnikiem.
  16. Jest nowy numer gazety: „w Rodzinie” i „Pielgrzym” w kruchcie kościoła.