19.11. 2023. A.D.

1. Dziś możemy wesprzeć modlitewnie jak i materialnie Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za każdy gest wsparcia.
  2. Za tydzień w niedzielę Chrystusa Króla zapraszam na uroczystości odpustowe, a w szczególności na godz. 12.00, którą odprawi ksiądz biskup Arkadiusz Okroj. Tą modlitwą rozpoczniemy WIELKIE obchody 200-lecia budowy kościoła w Kołczygłowach jak i 60-lecia powołania kościoła filialnego w Łubnie. Uroczystości będą trwały przez cały rok duszpasterski.
  3. Za tydzień otwierając świętowanie naszych świątyń zapraszam wszystkie instytucje świeckie jak i religijne, zaproszenie kieruję również do naszych Kaszubów z szkoły o przybycie z strojach kaszubskich na godz. 12.00 bardzo proszę, aby były obecne sztandary, Żywego Różańca jak i poszczególnych sołectw oraz sztandary naszych Ochotniczych Straży Pożarnych już były ustawione się przed kościołem o godz. 11.45.
  4. Za tydzień zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami o godz. 12.00, oraz zaparzamy na Światowe Dni Młodzieży w dekanacie w parafii św. Katarzyny w Bytowie na godz. 15.00. Szczegóły spotkania na plakacie jak i na stronie parafii.
  5. W wtorek zapraszamy na scholę parafialną na godz. 16.00 do salki JPII.
  6. W środę przypominamy o co tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.15, w tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Tego dnia o godz. 16.50  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia zachęcamy do skorzystania dodatkowo do spowiedzi przed odpustem parafialnym.
  7. W czwartek zbiórka ministrancka o godz. 15.00 w salce Jana Pawła II.
  8. W piątek na godz. 18.00 do salki JPII zapraszam na spotkanie Rycerzy Kolumba. Zapraszamy, także mężczyzn którzy chcieliby wstąpić do rycerstwa lub przyjrzeć się naszym spotkaniom.
  9. Już dziś zapraszamy do zarezerwowania sobie czasu na nasze rekolekcje parafialne, które będą miały miejsce w dniach 1-3 grudnia, będą połączone z świadectwem wiary Marty Przybyły i z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  10. Zbliżają się świata narodzenia Pana Jezusa i tym samym zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową.  Do udział w tym konkursie zachęcam całe rodziny z terenu parafii Chrystusa Króla jak i z poza parafii. Są przewidziane nagrody. Szopki należy przynieś do dnia 17 grudnia tj. 3 niedzieli adwentu. Szczegóły w regulaminie, który jest dostępny na stronie parafii.
  11. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Gminie na uporządkowanie terenu wokół kościoła. Bóg zapłać.
  12. Bardzo chciałbym podziękować parafinom uczącym się w szkole Niepoględziu za przeprowadzaną zbiórkę przy naszym cmentarzu parafialnym w dniu 01 listopada. W tym dniu zebrano na hospicjum w Chojnicach „Aniołowo” 2968,70 zł i 0,40 euro cent. Bóg zapłać.
  13. Gminny Ośrodek Opieki Społecznej organizuje akcję „Ciepła Skarpeta dla Seniora”. Zachęcam do wzięcia w niej udziału. Szczegóły na plakatach.
  14. Jest nowy numer gazety: „w Rodzinie” i „Pielgrzym” w kruchcie kościoła.