20.12. 2020. A. D.

1. Pragniemy przypomnieć i podpowiedzieć, że jeżeli nieposiadany FB, i wchodzimy na naszą stronę parafialną to możemy klikając literkę F, która znajduje się z prawej strony na górze i przejść na FB i uczestniczyć w wydarzeniach parafialnych. Gorąco zachęcamy. Msza św. niedzielna o godz.11.45 będzie transmitowana przez FB.
  2. Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna 11 grudnia ogłosił, że tegoroczna kolęda w diecezji pelplińskiej ma być znakiem towarzyszenia duszpasterzy wiernym „modlitwą i obecnością”, ale jednocześnie należy „zachować wszelkie wskazania służb sanitarnych, aby nie narażać na niebezpieczeństwo zdrowia i życia ludzkiego”.  Ze względów na rozpoczynająca się kwarantann narodową, kolędę rozpoczniemy po 10 stycznia 2021r.
  3.  Dziękuje, za włożoną pracę w strojenie kościoła w Kołczygłowach przez: Bibliotekę Gminą, pracowników z Gminy, Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej gminy, Franciszkanów Maryi i Rycerzy Kolumba. Dziś natomiast w Łubnie proszę o pomoc w strojeniu kościoła o godz. 14.00. Bóg zapłać.
  4. W wigilię uroczystości Bożego Narodzenia, aby jak największa część parafian mgła skorzystać z Eucharystii Msze święte będą o następujących godzinach i tak: 17.00; 22.00 24.00 w Kołczygłowach i w Łubnie: 22.00 i 24.00. Natomiast w dzień 25 grudnia Msze święte będą o godz.: 10.00 i 11.45 i 16.00 w Kołczygłowach, a w Łubnie: 10.00. w kolejne dni jak do tej pory.
  5. Bóg zapłać za wsparcie, czy to podczas kolekty, czy na konto parafialne. Konto bankowe: 46 9321 0001 0033 5304 2000 0010.
  6. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie związanym z rodzinnym śpiewaniem kolęd. Więcej szczegółów na stronie parafii. Zachęcamy do udziału, nagrania prosimy o przesyłanie ma Messenger. Nagrania proszę przesyłać do poniedziałku, czyli 21 grudnia 2020r.
  7. Osoby zainteresowane nabyciem opłatka jak i świec wigilijnych zapraszam do biura parafialnego i tak: mała w cenie 10 zł., a duża w cenie 20 zł.
  8. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Adam Michał Kaleciński stanu wolnego i Patrycja Angelika Lipińska stanu wolnego. Zapowiedz pierwsza.
  9. W tym tygodniu została podana data udzielenia sakramentu bierzmowania dla klasy VIII oraz tych osób, które się zgłosiły z wyższych lat. Jest to dzień 1 marca 2021 r. o godz. 17.00 w Kołczygłowach. Zapraszam na spotkanie przez FB, dla zainteresowanych w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00.
  10. Franciszkanie Maryi z naszej wspólnoty parafialnej włączają się w akcję „Pieluszka dla maluszka”. Zakupione produkty można przynosić do niektórych miejsc wyznaczonych na terenie Kołczygłów czyli: Biedronka, Kwiaciarnia „Anielskie Kwiatki”, sklep spożywczy przy ul. Lipowej – Przytarscy, i sklep ABC – Piatrzyc. Akcja dobiega końca z dniem dzisiejszym w poniedziałek wszystkie rzeczy zostaną przekazane potrzebującym rodziną. Bóg zapłać za włącznie się w akcje niesienia pomocy bliźniemu.
  11. Ochotnicza Straż Pożarna z Łubna włączyła się w akcję wsparcia miasteckiego szpitala i pragnie z całego serca podziękować wszystkim ofiarodawcom. Zebrane dary zostały już przekazane. Bóg zapłać.
  12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Agnieszka Tandecka z Łubna pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.30 w Łubnie. Doby Jezu, a nasz Panie…