17.12. 2023. A.D.

1. Jeszcze w sobotę od godz. 08.30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej, aby być w pełni przygotowany do świąt Bożego Narodzenia. Każdy chrześcijanin, przeżywa  święta w Komunii świętej.
  2. Dziś przed kościołami będą stali z puszką Rycerze Kolumba i będzie można złożyć ofiarę na wsparcie osób z naszej parafii. Zostaną zakupione rzeczy potrzebne dla rodzin, które zostaną wskazane przez GOPS.
  3. Istnieje możliwość nabycia opłatka na stół wigilijny jak również świecy wigilijnej w cenie mała 15zł. a duża w 25 zł.
  4. Zapraszamy do uczestnictwa z Mszach świętych roratnych o godz. 17.00 od poniedziałku do piątek, a w Łubnie o godz. 16.00 we wtorek, czwartek, piątek. Za chodzenie na roraty będzie wspólny wyjazd do Słupska.
  5. W poniedziałek zapraszam na spotkanie Franciszkanów Maryi do salki JPII. Proszę zabrać ze sobą Pismo Święte.
  6. W poniedziałek na godz. 08.00 zapraszamy do strojenia szopki w Kołczygłowach, a w Łubnie w dniu dzisiejszym na godz. 15.00. Proszę o wsparcie.
  7. W wtorek zapraszamy na scholę parafialną na godz. 16.00 do salki JPII.
  8. W środę przypominamy o co tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.15, w tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Tego dnia o godz. 16.50  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  9. Franciszkanie Maryi wraz z Rycerzami Kolumba kolejny raz włączyli się w akcję „Paczuszką dla Maluszka”. Zachęcamy do przynoszenia chemii i innych produktów dla dzieci.
  10. Do dnia dzisiejszego proszę zgłaszać swój udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową.
  11. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. będzie można zabrać do swoich domów światło z Betlejem. Proszę przygotować sobie odpowiedni lampion czy świecę z osłoną. Za tydzień nie będzie Mszy św.  o godz. 16.00. I podczas świat również nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  12. Za tydzień 4 niedziela adwentu, jak również wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego, w tym dniu zlecany jest jak w poprzednich latach post wigilijny, co jest naszą Tradycją. Post ten nie dotyczy samej niedzieli.
  13. Na Msze świętą pasterkę zapraszamy na następujące godziny w Łubnie 21.00, a w Kołczygłowach o godz. 23.00. serdecznie zapraszamy.
  14. Już dziś zapraszamy na koncert kolęd: w dniu 06 stycznia, w wykonaniu 3+1 wokalno-instrumentalny (pianino, skrzypce i trzygłos). Koncert w ramach 60-lecia kościoła w św. Antoniego z Padwy w Łubnie. Dochód podczas koncertu na hospicjum domowe w Bytowie.
  15. Zostały zarezerwowane bilety na koncert familijny bajeczny Broadway czy 30 lat obecności Disneya. Biletów jest na 50 osób. Zgłoszenia do końca grudnia lub do wyczerpania miejsc. Koszt zraz z autobusem ok 55 zł. Decyduje kolejność zapisów, a sam wyjazd w dniu 17 marca do Słupska.
  16. LODÓWKA SPOŁECZNA W GMINIE KOŁCZYGŁOWY. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołczygłowach informuje, że 21 grudnia 2023 r. na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury ponownie dla mieszkańców gminy zostanie uruchomiona lodówka społeczna. Będzie ona czynna całodobowo od 21.12.2023 r. do 08.01.2024 r. W lodówce możesz zostawić żywność, której nie spożytkujesz lub możesz zabrać produkty, które potrzebujesz. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej inicjatywie!