24.12. 2023. A.D.

1. Dziś w niedzielę po Mszy św. będzie można zabrać do swoich domów światło z Betlejem. Proszę przygotować sobie odpowiedni lampion czy świecę z osłoną. Do godz. 13.00
  2. Dziś nie będzie Mszy św.  o godz. 16.00. I podczas świat również nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  3. Dziś 4 niedziela adwentu, jak również wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego, w tym dniu zlecany jest jak w poprzednich latach post wigilijny, co jest naszą Tradycją. Post ten nie dotyczy samej niedzieli.
  4. Na Msze świętą pasterkę zapraszamy na następujące godziny w Łubnie 21.00, a w Kołczygłowach o godz. 23.00. serdecznie zapraszamy. Pragnę bardzo ślicznie podziękować za wsparcie materialne przez zbiórkę do puszek przed tygodniem zebrano Rycerze Kolumba zebrali kwotę, która została wzmocniona 1367zł. Dzięki tej kwocie zostały na święta obdarowane 7 rodzin.
  5. Istnieje możliwość nabycia opłatka na stół wigilijny jak również świecy wigilijnej w cenie mała 15zł. a duża w 25 zł.
  6. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom i nie tylko, oraz dobrego serca, którzy włączyli się w strojenie kościołów w Kołczygłowach jaki i w Łubnie. Bóg zapłać.
  7. Od 25 grudnia rusza konkurs na FB na najpiękniejszą szopkę betlejemską. Tym bardziej, że ten rok jest wyjątkowym czasem, bo 800 lat mija od pierwszej szopki stworzonej przez św. Franciszka.
  8. W wtorek zapraszamy na scholę parafialną „Sancto” na godz. 11.45, podczas tej Mszy św. Zapraszamy dzieci wyjątkowo na tą właśnie godzinę.
  9. We wtorek wspieramy szkoły katolickie, przed kościołem ofiarą materialną do puszki. Bóg zapłać.
  10. W środę przypominamy o co tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.15, w tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Tego dnia o godz. 16.50  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  11. W środę o godz. 18.00 do salki JPII zapraszam, wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie Orszaku Trzech Króli.
  12. Bóg zapłać Franciszkanom Maryi, którzy wraz z Rycerzami Kolumba kolejny raz włączyli się w akcję „Paczuszką dla Maluszka”.
  13. Za tydzień w dniu 31 grudnia nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 11.30, serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  14. Już dziś zapraszamy na koncert kolęd: w dniu 06 stycznia, w wykonaniu 3+1 wokalno-instrumentalny (pianino, skrzypce i trzygłos). Koncert w ramach 60-lecia kościoła w św. Antoniego z Padwy w Łubnie. Dochód podczas koncertu na hospicjum domowe w Bytowie.
  15. Zostały zarezerwowane bilety na koncert familijny bajeczny Broadway czy 30 lat obecności Disneya. Biletów jest na 50 osób. Zgłoszenia do końca grudnia lub do wyczerpania miejsc. Koszt zraz z autobusem ok 55 zł. Decyduje kolejność zapisów, a sam wyjazd w dniu 17 marca do Słupska.
  16. LODÓWKA SPOŁECZNA W GMINIE KOŁCZYGŁOWY. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołczygłowach informuje, że 21 grudnia 2023 r. na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury ponownie dla mieszkańców gminy zostanie uruchomiona lodówka społeczna. Będzie ona czynna całodobowo od 21.12.2023 r. do 08.01.2024 r. W lodówce możesz zostawić żywność, której nie spożytkujesz lub możesz zabrać produkty, które potrzebujesz. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej inicjatywie!