28.01. 2024. A.D.

1. Dziś w dniu 28 stycznia będziemy gościli w naszej parafii uczniów i rodziców ze szkoły w Niezabyszewie, którzy zaprezentują nam swoje wykonanie kolęd i pastorałek. Koncert o godz. 16.30 po Mszy św. wieczornej
  2. Jutro tj. w poniedziałek w dniu 29 stycznia w naszej parafii będzie miała miejsce peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów. Bardzo proszę o zaplanowanie sobie czasu w tym dniu od godz. 20.00. Plan uroczystości jest następujący: o godz. 19.00 nabożeństwo oczekiwania – Droga Krzyżowa w oparciu o życie i męczeństwo błogosławionej rodziny Ulmów; godz.20.00 – powitanie relikwii i Msza św. w intencji naszych rodzin (zapraszamy całe rodziny); 21.00 – apel jasnogórski i wystawienie Pana Jezusa eucharystycznego do 23.00. We wtorek o godz. 07.00 – różaniec za nasze rodziny, a o godz. 07.30 Msza św. za nasze rodziny. Kolekta podczas Mszy św. będzie przeznaczona dla rodziny, która straciła dom w wyniku pożaru z parafii Kramarzyny. Bardzo proszę, aby młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania była obecna.
  3. Dziś i za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 w Kołczygłowach.
  4. środę przypominamy o co tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.15, w tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Tego dnia o godz. 16.50  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Od czwartku w dniach 1-9 luty zapraszamy na 9 dniową modlitwę w intencji naszej Ojczyzn. Msza św. zostanie poprzedzona modlitwami, które rozpoczną się 30 minut przed Mszą św. i będą prowadzone przez osoby świeckie.
  6. W piątek przypada uroczystość Ofiarowania Pańskiego i dzień modlitw za siostry zakonne i zakonników, w sposób szczególny pamiętajmy o naszych parafiankach. Msze św. o godz. 08.00 i 17.00. W tym dniu jak i w niedzielę będziemy wspierać zakony również przez ofiary składane do puszki przed kościołem. Bóg zapłać.
  7. W piątek po Mszy św. o godz. 08.00 odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem, bardzo prosimy o zgłaszanie nowych chorych.
  8. Spowiedź święta w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00 w Łubnie i w Kołczygłowach.
  9. W piątek po Mszy w Łubnie, a w Kołczygłowach o godz. 21.00 adoracja prowadzona przez księdza w intencji Ojczyzny. Po wieczornej Mszy św. rozpocznie się nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 07.30 w sobotę.
  10. W pierwszą sobotę zapraszamy na różaniec o godz.07.30 i Msza św. wynagradzająca.
  11. Za tydzień zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 07.30 wraz z Ojcem Świętym, aby: chorzy w terminalnej fazie oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.
  12. Za tydzień zostanie przedstawiona informacja o naszej parafii.
  13. W dniu 11 lutego zapraszamy na Dzień chorego na godz. 10.00 w Łubnie i 11.45 w Kołczygłowach.
  14. Zapraszamy na bezalkoholowy Bal karnawałowy „Powrót do szkoły”  do pałacu w Raduszu, który będzie miał miejsce w dniu 10 lutego. Szczegóły na plakatach.
  15. Uwaga! Osoby, które zapisały się na wyjazd do Filharmonii na dzień 17 marca są proszone o pilny kontakt z proboszczem, chodzi o uregulowanie finansów do poniedziałku.
  16. SŁOWO BISKUPA PELPLIŃSKIEGO,ZAPOWIADAJĄCE PEREGRYNACJĘIKONY MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY W DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

Drodzy Kapłani; kochani Diecezjalnie!

Od ponad 700 lat przeżywa Kościół jako wierny Lud Boży celebrację Jubileuszu Roku Świętego, wyjątkowego daru łaski, czasu nawrócenia i Bożego Miłosierdzia. Pragniemy jako wspólnota diecezji pelplińskiej przygotować się do przyszłorocznego Roku Świętego 2025, by stać się – zgodnie z hasłem wybranym przez papieża Franciszka – Pielgrzymami nadziei, pośród zagubienia dzisiejszego świata i człowieka. Chcemy umocnić naszą wiarę, ożywić nadzieję, stać się świadkami miłości oraz znakiem jedności, zgody i pokoju. Maryja Matka Nieustającej Pomocy, która stała się z woli Stolicy Apostolskiej Główną Patronką diecezji pelplińskiej, ma towarzyszyć nam na drodze przygotowań do Jubileuszu Roku Świętego. Zapraszamy ją więc, aby odwiedziła nasze domy i rodziny poprzez peregrynację jej wizerunku. Wspólna modlitwa, zwłaszcza w formie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie okazją do proszenia Jej w intencjach Kościoła powszechnego i naszej wspólnoty diecezjalnej. Oddamy Jej w opiekę parafie, kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich. W sposób szczególny pragniemy modlić się za nasze rodziny: małżonków, dzieci i osoby starsze oraz zawierzać ludzi młodych, poszukujących drogi własnego powołania, także do życia kapłańskiego i zakonnego. W diecezji rozpoczniemy peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy od święta Ofiarowania Pańskiego. W parafiach i rodzinach może być to kilka dni lub tygodni później w zależności od możliwości poszczególnych wspólnot parafialnych. O szczegółach poinformują Duszpasterze. Proszę Was o przyjęcie Maryi w znaku jej ikony w domach i rodzinach. Powierzcie jej to, co leży Wam na sercu i błagajcie o jej nieustanną pomoc. Niech ten czas zawierzenia, czas przygotowania do Jubileuszu, czas dziękczynienia za dar Patronki Maryi nieustannie gotowej nas wspomagać, będzie czasem przemiany serc, przebaczenia i wzrostu wzajemnej miłości, ku czemu z serca błogosławię. Wasz biskup Ryszard