11.02. 2024. A.D.

1. Dziś w dniu 11 lutego zapraszamy na Dzień chorego na godz. 10.00 w Łubnie i 11.45 w Kołczygłowach. Zachęcamy, aby skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej, będzie istniała możliwość już 30 minut przed tymi Mszami św.
  2. Dziś w Łubnie po Mszy św. będą sprzedawane ciasta przygotowane przez Panie z okolicznych sołectw. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany rodzinie z Kramarzyn poszkodowanej w pożarze.
  3. Dziś kolekta inwestycyjna na cele remontowo – budowlane.
  4. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla rodzin przygotowujących się do I Komunii św. będzie poświęcenie świec.
  5. Dziś spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.45
  6. W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Franciszkanów Maryi, którzy zmieniają swoją nazwę i formę pracy jako Caritas parafialny.
  7. W poniedziałek tj. 12 lutego zapraszamy na spotkanie osoby, które żyją w związku niesakramentalnym na spotkanie w salce Jana Pawła II o godz. 19.00.
  8. We wtorek do salki JPII o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie scholii, czyli wspólne śpiewanie dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy.
  9. Środę Popielcową przypada rozpoczęcie czasu Wielkiego Postu, w tym dniu zapraszamy do kościołów, aby zacząć święty czas duchowego spotkania z Jezusem. W środę przypada Post Jakościowy i Ilościowy, czyli w tym dniu jak i w Wielki Piątek – pościmy i w czasie wielkiego postu pamiętajmy o przykazaniach kościelnych. Pamiętajmy w jakiej intencji to czynimy.  Msze św. w tym dniu o godz. 08.00 i 18.00 w Kołczygłowach, a w Łubnie o godz. 17.00. Podczas, każdej Mszy św. będzie posypywanie popiołem naszych głów. Ofiary w tym dniu zebrane podczas kolekty na cele charytatywne jako jałmużna postna. Bóg zapłać.
  10. Diecezja Pelplińska od początku włącza się w akcję pomocy i solidarności z mieszkańcami Ukrainy. Kontynuując to dzieło i odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP i Caritas Polska, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą o zorganizowanie na ten cel we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki pieniężnej do puszki, po każdej Mszy Świętej 14 lutego br.
  11. środę przypominamy o co tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15, w tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Tego dnia o godz. 17.50  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  12. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i tak: dla dzieci 16.30,  a dla dorosłych o godz. 17.30. a w Łubnie o godz. 17.30 w łączności z Mszą św. W piątki podczas Mszy św. kazania pasyjne. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30.
  13. Za tydzień w naszej parafii w dniach 17-21 luty zapraszamy na rekolekcje parafialne, które będą rozpoczęciem czasu Wielkiego Postu. Uwaga za tydzień Msza św. o godz. 10.30 w Kołczygłowach. Rekolekcje szkolne będą miały miejsce w dniach 19- 21 luty. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma obowiązek uczestniczenia w naukach rekolekcyjnych, które stają się już bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.  W tych dniach dzieci i młodzież szkolna przychodzi do szkoły i pod opieką nauczyciela (pedagoga) udają się do kościoła wg. planu rekolekcyjnego, który będzie zapewne podany przez szkołę.
  14. Odpowiadając na prośbą Księdza Biskupa, aby wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy nawiedził nasze domy, w najbliższych dniach będą osoby, które zapukają do naszych domów z zapytaniem, czy chcielibyśmy przyjąć wizerunek Matki Bożej na 24 godziny. Szczegóły, w jakim terminie, zostaną podane w późniejszym czasie.
  15. Za tydzień będziemy wspierali Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie naszą modlitwą i ofiarą materialną.
  16. W dniu 28 lutego o godz. 16.00  w naszej parafii będzie miało miejsce udzielenie sakramentu bierzmowania, przez księdza Biskupa Ryszarda Kasynę.
  17. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która będzie miała miejsce 22 marca.