18.02. 2024. A.D.

1. Od dziś w naszej parafii w dniach 17-21 luty zapraszamy na rekolekcje parafialne, zatytułowane „Po co wszystko?” które przeprowadzi o. Sylwester Maćkiewicz – Oblat. Uwaga dziś Msza św. o godz. 10.30 w Kołczygłowach. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma obowiązek uczestniczenia w naukach rekolekcyjnych, które stają się już bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.  Spotkania obowiązkowe dla młodzieży przygotowujące się do sakramentu bierzmowania.
  2. Plan rekolekcji: Poniedziałek – Środa o godz. 16.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną + spotkanie „zapytaj kapłana” (Łubno) 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną + spotkanie „zapytaj kapłana” Kolekta we wtorek i środę jest naszą wdzięcznością za wygłoszone rekolekcje szkole jak i parafialne. Bóg zapłać.
  3. Rekolekcje szkolne będą miały miejsce w dniach 19- 21 luty. W tych dniach dzieci i młodzież szkolna przychodzi do szkoły i pod opieką nauczyciela (pedagoga) udają się do kościoła wg. planu rekolekcyjnego, który będzie zapewne podany przez szkołę. Te dni nie są dniami wolnymi od szkoły.
  4. Dziś będziemy wspierali Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie naszą modlitwą i ofiarą materialną.
  5. Dziś spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.45.
  6. W poniedziałek po naukach rekolekcyjnych zapraszamy osoby, które chciałyby się zaangażować w pomoc do przygotowania EDK, która będzie miała miejsce w dniu 22 marca o  godz. 20.00.
  7. We wtorek do salki JPII o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie scholii, czyli wspólne śpiewanie dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy.
  8. środę przypominamy o co tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15, w tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Tego dnia o godz. 17.50  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  9. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i tak: dla dzieci 16.30, dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej jest to wpisane w czas formacji proszę o przypilnowanie dzieci. A dla dorosłych o godz. 17.30. a w Łubnie o godz. 17.30 w łączności z Mszą św. W piątki podczas Mszy św. kazania pasyjne. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30, a w Łubnie o 09.30.
  10. Za tydzień zbiórka do puszek na wsparcie Misjonarzy i Misjonarek „Ad Gentes”, tym samym pragnę poinformować, że nasze parafialne wsparcie zostaje przekierowane na wsparcie zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Mari Panny pracujących w Kamerunie. W tej palcówce pracuje siostra pochodząca z naszej diecezji i naszego powiatu s. Paulina Teresa Megier, gdzie buduje szpital dla miejscowej ludności. Zdjęcia znajdują się w gablocie parafialnej , gdzie można złożyć ofiarę oraz więcej informacji na stronie parafii i FB.
  11. Odpowiadając na prośbą Księdza Biskupa, aby wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy nawiedził nasze domy, w najbliższych dniach będą osoby, które zapukają do naszych domów z zapytaniem, czy chcielibyśmy przyjąć wizerunek Matki Bożej na 24 godziny. Szczegóły, w jakim terminie, zostaną podane w późniejszym czasie.
  12. Tak jak w poprzednich latach można zabrać do swoich domów skarbonkę na jałmużnę postną z Caritasu, która w tym roku jest na wsparcie pracy misyjne księży pracujących na misjach z naszej diecezji. Przynosimy skarbonki podpisane w celu losowania nagród pod koniec Wielkiego Postu.
  13. W dniu 28 lutego o godz. 16.00  w naszej parafii będzie miało miejsce udzielenie sakramentu bierzmowania, przez księdza Biskupa Ryszarda Kasynę.
  14. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która będzie miała miejsce 22 marca