27.12. 2020. A. D.

1. Pragniemy przypomnieć i podpowiedzieć, że jeżeli nieposiadany FB, i wchodzimy na naszą stronę parafialną to możemy klikając literkę F, która znajduje się z prawej strony na górze i przejść na FB i uczestniczyć w wydarzeniach parafialnych. Gorąco zachęcamy. Msza św. niedzielna o godz.11.45 będzie transmitowana przez FB.
  2. Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna 11 grudnia ogłosił, że tegoroczna kolęda w diecezji pelplińskiej ma być znakiem towarzyszenia duszpasterzy wiernym „modlitwą i obecnością”, ale jednocześnie należy „zachować wszelkie wskazania służb sanitarnych, aby nie narażać na niebezpieczeństwo zdrowia i życia ludzkiego”.  Ze względów na rozpoczynająca się kwarantann narodową, kolędę rozpoczniemy po 10 stycznia 2021r.
  3. W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne za miniony rok 2020.
  4. W piątek przypada uroczystość Bożej Rodzicielki Msze święte w tym dniu jak w niedzielę, są jeszcze wolne intencje. Pierwszy piątek miesiąca będziemy obchodzić w naszej parafii za tydzień.
  5. W sobotę zapraszamy na godz. 08.00 czcicieli Najświętszej Maryi Panny.
  6. W niedzielę na godz.08.00 zapraszam członkinie Żywego Różańca, a sama modlitwa różańcowa wraz z Ojcem Świętym, będzie miała miejsce o godz. 11.15. i będzie transmitowana przez FB.
  7. Bóg zapłać za wsparcie, czy to podczas kolekty, czy na konto parafialne. Konto bankowe: 46 9321 0001 0033 5304 2000 0010.
  8. Konkurs śpiewania kolęd został rozstrzygnięty osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca  zostaną powiadomione osobiście ze względu na przepisy RODO. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za wzięcia udział, dla każdego uczestnika są przewidziane nagrody. Proszę o kontakt przez FB, aby się umówić po odbiór nagrody.
  9. Tym samym pragniemy rozpocząć kolejny etap scalania parafii i chcemy zaproponować, aby rodziny naszej parafii przebierały się z stroje Króli udających się do Betlejem, którzy przynoszą swoje dary: np. dar zgody w rodzinie, dar nawrócenia i wiele innych darów, które otrzymała dana rodzina czy poszczególni członkowie rodziny w minionym roku.  Czas przesyłania zdjęć czy krótkich filmików przez na Messengera do 4 stycznia.
  10. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Adam Michał Kaleciński stanu wolnego i Patrycja Angelika Lipińska stanu wolnego. Zapowiedz druga.
  11. W tym tygodniu została podana data udzielenia sakramentu bierzmowania dla klasy VIII oraz tych osób, które się zgłosiły z wyższych lat. Jest to dzień 1 marca 2021 r. o godz. 17.00 w Kołczygłowach. Kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie do kościoła w dniu 2 stycznia o godz.09.00. Ze względów sanitarnych spotkanie odbędzie się w kościele, gdyż w ten sposób nie naruszymy prawa. Będzie to nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Zapraszam.
  12. Z naszej wspólnoty parafialnej w tych dniach odeszli: śp. Wincenty Błaszkowski nasz najstarszy parafianin, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 i śp. Stefan Kaczorowski, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek, ale godzina zostanie jeszcze podana w najbliższym czasie. Dobry Jezu, a nasz Panie….