25.02. 2024. A.D.

1. W dniu 28 lutego tj. w środę o godz. 16.00  w naszej parafii będzie miało miejsce udzielenie sakramentu bierzmowania, przez księdza Biskupa Ryszarda Kasynę. Zapraszamy wszystkich parafin oraz rodziny bierzmowanych na wspólną modlitwę. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny.
  2. Dziś zbiórka do puszek na wsparcie Misjonarzy i Misjonarek „Ad Gentes”, tym samym pragnę poinformować, że nasze parafialne wsparcie zostaje przekierowane na wsparcie zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Mari Panny pracujących w Kamerunie. W tej palcówce pracuje siostra pochodząca z naszej diecezji i naszego powiatu s. Paulina Teresa Megier, gdzie buduje szpital dla miejscowej ludności. Zdjęcia znajdują się w gablocie parafialnej , gdzie można złożyć ofiarę oraz więcej informacji na stronie parafii i FB.
  3. Dziś spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.45. w poniedziałek o godz. 18.00 spowiedź święta dla bierzmowanych jak i ich rodzin oraz świadków bierzmowania.
  4. We wtorek do salki JPII o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie scholii, czyli wspólne śpiewanie dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy.
  5. Chorych odwiedzimy w piątek z Najświętszym Sakramentem od godz. 08.00. Bardzo prosimy o zgłaszanie nowych chorych. Jest to spowiedź przedświąteczna.
  6. W piątek zapraszamy do skorzystania z spowiedzi świętej jako pierwszo piątkowej od godz. 17.00 do Mszy św. w Kołczygłowach, a w Łubnie od godz. 15.45 do drogi krzyżowej.
  7. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i tak: dla dzieci 16.30, dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej jest to wpisane w czas formacji proszę o przypilnowanie dzieci. A dla dorosłych o godz. 17.30. a w Łubnie o godz. 16.30 w łączności z Mszą św. W piątki podczas Mszy św. kazania pasyjne. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30, a w Łubnie o 09.30.
  8. W piątek po Mszy św. zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się w sobotę o godz. 7.30 różańcem i Mszą świętą z okazji pierwszej soboty miesiąca. W tym dniu nie będzie adoracji prowadzonej, ze względu na przesunięcie adoracji środowej ten czas niech będzie czasem modlitwy w ciszy.
  9. Za tydzień w niedzielę o godz. 07.30 i 09.30 (w Łubnie) wraz z Żywym Różańcem zapraszamy , a wspólną modlitwę z Ojcem Świętym, abyśmy: potrafili nawet ryzykują swoje życie zarażać odwagą i misyjnym zapałem innych.
  10. Odpowiadając na prośbą Księdza Biskupa, aby wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy nawiedził nasze domy, zatem od dnia 1 marca będą osoby w Kołczygłowach, które zapukają do naszych domów z zapytaniem, czy chcielibyśmy przyjąć wizerunek Matki Bożej na 24 godziny. Peregrynacja wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy  rozpocznie się w naszej parafii od poświęcenia Ikon przez księdza biskupa podczas udzielenia bierzmowania. Za tydzień podam trasy peregrynacji i program.
  11. Tak jak w poprzednich latach można zabrać do swoich domów skarbonkę na jałmużnę postną z Caritasu, która w tym roku jest na wsparcie pracy misyjnej księży pracujących na misjach z naszej diecezji. Skarbonki będziemy przynosić podpisane w Niedzielę Palmową celu losowania nagród.
  12. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która będzie miała miejsce 22 marca o godz. 20.00.
  13. Pragnę poinformować, że chciałbym zorganizować dwie pielgrzymki jedną w czasie wakacji do Włoch, a drugą jako jednodniową po Polsce. Szczegóły za tydzień.