03.03. 2024. A.D.

1. Dziś w niedzielę o godz. 07.30 i 09.30 (w Łubnie) wraz z Żywym Różańcem zapraszamy, a wspólną modlitwę z Ojcem Świętym, abyśmy: potrafili nawet ryzykują swoje życie zarażać odwagą i misyjnym zapałem innych.
  2. Dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 16.45 zapraszamy na koncert Pomorskiego Festiwalu Muzycznego edycja wielkopostna. W repertuarze koncertu wykonane zostaną najpiękniejsze utwory instrumentalne o charakterze kontemplacyjnym, skłaniające do zadumy i refleksji. Odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Kołczygłowy. Serdecznie zapraszamy.
  3. W poniedziałek na godz. 18.00 do salki JPII zapraszam na spotkanie Franciszkanów Maryi – Caritas, proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  4. We wtorek do salki JPII o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie scholii, czyli wspólne śpiewanie dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy.
  5. W środę przypominamy o co tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.15, w tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Tego dnia o godz. 16.50  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przynoszenie karteczek z prośbami i podziękowaniem za wysłuchane modlitwy. Proszę o przynoszenie karteczek do księdza.
  6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i tak: dla dzieci 16.30, dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej jest to wpisane w czas formacji proszę o przypilnowanie dzieci. A dla dorosłych o godz. 17.30. a w Łubnie o godz. 16.30 w łączności z Mszą św. W piątki podczas Mszy św. kazania pasyjne. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30, a w Łubnie o 09.30.
  7. Za tydzień o godz. 10.00 w Kołczygłowach zapraszam na spotkanie dla dzieci i ich rodzin, które przygotowują się do I Komunii świętej.
  8. Za tydzień kolekta na nasze sprawy remontowe. Zbieramy fundusze na 2 % wkładu własnego jako parafia oraz na witraże i na meble do zakrystii w Łubnie i Kołczygłowach i na meble do biura parafialnego, oraz na lampy na cmentarzu.
  9. Odpowiadając na prośbą Księdza Biskupa, aby wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy nawiedził nasze domy, zatem od dnia 1 marca będą osoby w Kołczygłowach, które zapukają do naszych domów z zapytaniem, czy chcielibyśmy przyjąć wizerunek Matki Bożej na 24 godziny. Peregrynacja ikony – obrazu rozpocznie się w naszej parafii od sołectwa Łobzowo w dniu 17 marca, a następnie Łubno. W obwodzie kołczygłowskim peregrynacja będzie miała miejsce od sołectwa Kołczygłówki również od dnia 17 marca. Podczas peregrynacji każdego dnia w kościele będzie dodatkowa modlitwa w intencji rodzin, które przyjmują wizerunek Matki Bożej. Zachęcamy do przyjęcia wizerunku, będą również podpowiedzi jaki i w jaki sposób poprowadzić modlitwy. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej i przyjęcia Komunii św. w intencji rodziny.
  10. Zapraszamy na drogę krzyżową ulicami naszych miejscowości. Modlitwy będą poświęcone za nasze rodziny i małżeństwa.
  11. Tak jak w poprzednich latach można zabrać do swoich domów skarbonkę na jałmużnę postną z Caritasu, która w tym roku jest na wsparcie pracy misyjnej księży pracujących na misjach z naszej diecezji. Skarbonki będziemy przynosić podpisane w Niedzielę Palmową celu losowania nagród.
  12. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która będzie miała miejsce 22 marca o godz. 20.00.  Są dwie trasy EDK.
  13. Pragnę poinformować, że chciałbym zorganizować dwie pielgrzymki jedną w czasie wakacji do Włoch w dniach 20-28 sierpień 4320 zł., a drugą 5-7 lipiec Jasna Góra- Gidle – Płock kwota 600 zł.. Szczegóły na plakatach i na stronach parafii. Szczegóły za tydzień.
  14. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Bartosz Gostomski i Ewelina Małgorzata Centkowska z Barkocina. Zapowiedź pierwsza.
  15. Jest organizowany w dniu 17 marca o godz. 17.00 z pod salki JPII wyjazd do kina w Bytowie na film „Powołany 2 ” koszt to 14 zł. bilet plus autobus. Proszę o zapisywanie u księdza proboszcza. Ilość miejsc ograniczona.
  16. W dniu 17 marca jest również organizowany wyjazd dla dzieci i dorosłych na koncert familijny Bajeczny Broadway. Wyjazd po Mszy św. o godz. 10.00.
  17. Z naszej wspólnoty odeszła śp. Władysława Dygas. Msza św. pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 15.00 w kościele Kuleszewo parafia Niepokalanego Pocięcia  Maryi Panny w Kwakowie. Pochowana zostanie na cmentarzu w Kołczygłowach. Dobry Jezu, a nasz Panie…