28.04. 2024. A.D.

1. Od środy rozpoczyna się miesiąc maj i tym samym zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone z Mszą św. wieczorną i tego dnia nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przynoszenie karteczek z prośbami i podziękowaniem za wysłuchane modlitwy. Proszę o przynoszenie karteczek do księdza. Tym samym zapraszamy do nabożeństw majowych przy krzyżach i kapliczkach.
  2. Chorych i osoby starsze odwiedzimy z Najświętszym Sakramentem w czwartek tj. 2 maja od godz. 08.00 prosimy o zgłaszanie nowych chorych.
  3. W czwartek zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi świętej z okazji pierwszego piątku od godz. 16.30 w Kołczygłowach jak i w Łubnie.
  4. W dniu 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Msze święte jak w niedzielę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę na godz. 09.45 złożenie kwiatów przy krzyżu, a następnie Msza św. Zapraszam wszystkie władze gminne jak i strażaków sołtysów i wszystkich którym nasza Ojczyzna jest w sercu. Proszę, aby w tej uroczystości brały udział również sztandary i feletrony.
  5. Adoracja nocna Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. do godz. 07.30 różaniec i Msza św. pierwszo sobotnia. A o godz. 21.00 zapraszamy na adorację prowadzoną przez kapłana. W Łubnie po Mszy św. adoracja prowadzona przez kapłana w dniu 2 maja.
  6. W dniu 4 maja o godz. 14.00 zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w intencji naszych strażaków z naszej parafii i gminni. Tego dnia będziemy również świętowali 200 -lecie wybudowania nasze obecnej świątyni. Po Mszy świętej udamy się w uroczystym przejściu do remizy przy wsparciu orkiestry dętej na uroczysty apel.
  7. Za tydzień zapraszamy na wspólny różaniec wraz z Ojcem Świętym o godz. 07.30 i 09.30 w naszych kościołach.
  8. Kontynuacja peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej parafii i diecezji na 24 godziny –w sołectwie Łubno od godz. 18.00 , a następnie Miłobądź. Od dziś również ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaczyna peregrynację w sołectwie Witanowo, kolejne sołectwo to Wądół i Przyborze. W obwodzie kołczygłowskim peregrynacja ma miejsce od sołectwa Kołczygłówki od godz. 18.00. A następnie sołectwo Jezierze. Podczas peregrynacji każdego dnia w kościele będzie dodatkowa modlitwa w intencji rodzin, które przyjmują wizerunek Matki Bożej. Zachęcamy do przyjęcia wizerunku, będą również podpowiedzi jaki i w jaki sposób poprowadzić modlitwy. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej i przyjęcia Komunii św. w intencji rodziny.
  9. W dniu 13 maja po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów udających się do Włoch. Są jeszcze wolne miejsca.
  10. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Mateusz Hinc stanu wolnego z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kramarzynach i Natalia Glapińska stanu wolnego z parafii Chrystusa Króla w Kołczygłowach. Zapowiedź druga.
  11. Uwaga. Nastąpiła zmiana wyjazdu na szlak pielgrzymkowy Jasna Góra, Gidle, Płock nowy termin to 21-23 czerwiec. Proszę, aby osoby, które dokonały zapisu na wyjazd lipcowy proszę o potwierdzenie i zapraszamy wszystkich, którym ten termin bardziej będzie pasował. Koszt 600 zł.
  12. Ogłoszenie świeckie: W czwartek 2 maja Gmina Kołczygłowy zaprasza na wspólne świętowanie Dnia Flagi i z tej okazji piknik od godz. 16.00 przy placu Gminnego Ośrodka Kultury.