Ogłoszenia parafialne 19.04. 2020. A. D.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, oraz tym samym rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia od 19 – 25 kwietnia, niech to będzie czas jeszcze większego zauważenia bliźniego.
  2. Zwracamy się z prośbą o częstsze odwiedzanie naszej strony parafii, aby być na bieżąco z informacją. W dniu dzisiejszym transmisje Mszy świętych przez FB w o godz. 08.00 i 11.45.
  3. W sobotę przypada święto św. Marka w tym dniu w łączności z Mszą świętą będziemy się modlić o łaskę deszczu i o urodzaje. Będzie możliwość włączenia się modlitwę, przez FB o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. Ze względu na istniejącą sytuację proponuję, aby uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej wspólnocie parafialnej miała miejsce w dniu 20 września, chyba, że zaistnieją nowe okoliczności.
  5. Pragnę podziękować tym parafianom, którzy dostrzegają również wsparcie materialne parafii poprzez składane ofiary na konto parafialne. Tym samym zachęcam do tej inicjatywy. Bóg zapłać. Numer konta jest na stronie internetowej parafii. Konto bankowe: 46 9321 0001 0033 5304 2000 0010
  6. W zawiązku z wyjątkową sytuacją Episkopat Polski zachęca do łączność duchowej w niedzielę i przyjmowania Komunii świętej w sposób duchowy. Od poniedziałku zaczną obowiązywać nowe przepisy, co do liści osób w kościele na Mszy św. W takiej sytuacji w kościele na nabożeństwach może być 20 osób, w Kołczygłowach, a w Łubnie 12 osób. Zostaje również zwiększona ilość Mszy św. i tak: równocześnie o godz.08.00 i 10.00 w Łubnie i Kołczygłowach, oraz o godz. 11.45 i 16.00
  7. Każdego dnia zachęcamy do łączności na modlitwie różańcowej w intencji przebłagalnej i oddalenie od nas epidemii, o godz.20.30. Różaniec będziemy odmawiali w naszych domach. Zachęcam, całe nasze rodziny.
  8. Rycerze Kolumba z naszej parafii służą pomocą każdej osobie, która ma kłopot, aby zrobić zakupy. Proszę o kontakt przez telefon parafialny.
  9. Z naszej wspólnoty odeszła śp. Gabriela Kaczorowska z Kołczygłówek. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz.11.00 na cmentarzu, a po następnie Msza święta kościele parafialnym, dla najbliższej rodziny w 20 osób. Dobry Jezu, a nasz Panie.……
  10. Ogłoszenie świeckie: Zwracam się do wszystkich chętnych parafian, którzy mają maszyny do szycia i chęć niesienia pomocy, aby szyć maseczki. Proszę zgłaszać się do GOK-u w Kołczygłowach.