26.05. 2024. A.D.

1. Dziś I Światowy Dzień Dziecka, który został zapoczątkowany przez Ojca Świętego, również dziś jest Dzień Mamy. Pamiętajmy o życzeniach i modlitwie za nasze Mamy.
  2. W dniu wczorajszym dzieci z naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej, bardzo chciałbym podziękować za wszelką okazaną pomoc i życzliwość. Bóg zapłać. Tym samym zapraszam dzieci do Białego Tygodnia, oraz dzieci do sypania kwiatów podczas procesji. Próby do sypania kwiatów dla dzieci od 5 roku życia o godz. 16.00 w poniedziałek, wtorek i środę.
  3. poniedziałek na godz. 19.00. zapraszamy na spotkanie Franciszkanów Maryi oraz Rycerzy Kolumba do salki JPII.
  4. środę przypominamy o co tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.15, w tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  5. W czwartek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – czyli Boże Ciało. Zatem w tym dniu zapraszamy na Procesję Eucharystyczną, Łubno o godz. 10.00, a w Kołczygłowach o godz. 11.45,  która jest naszym wyznaniem i przyznaniem się do Jezusa w Eucharystii. Bardzo proszę o udekorowanie naszch domów i mieszkań. Trasa jak w poprzednich latach. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu czterech ołtarzy. Bardzo proszę, aby w procesji brały udział wszystkie chorągwie i sztandary oraz figury. Proszę o pomoc naszych strażaków do baldachimu.
  6. W poniedziałek, wtorek, środę, czwartek po Mszy św. godz. 17.00 zaparzamy dzieci na próby przed   I Komunią Świętą. W Łubnie próby po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele filialnym.
  7. Za tydzień zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 07.30 w Kołczygłowach i Łubnie o godz. 09.30.
  8. Trwa miesiąc maj i tym samym zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone z Mszą św. wieczorną, a w środę w łączności z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy tym samym na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.15. Prosimy o przynoszenie karteczek z prośbami i podziękowaniem za wysłuchane modlitwy. Proszę o przynoszenie karteczek do księdza. Tym samym zapraszamy do nabożeństw majowych przy krzyżach i kapliczkach.
  9. Kontynuacja peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej parafii i diecezji na 24 godziny –w sołectwie Łubno od godz. 18.00 , a następnie Miłobądź. Od dziś również ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy trwa peregrynacja w sołectwie Barkocin, kolejne sołectwo to Wiatrołom i Laski. W obwodzie kołczygłowskim peregrynacja ma miejsce w sołectwie Jezierzeod godz. 18.00. A następnie sołectwo Wierszyno. Podczas peregrynacji każdego dnia w kościele będzie dodatkowa modlitwa w intencji rodzin, które przyjmują wizerunek Matki Bożej. Zachęcamy do przyjęcia wizerunku, będą również podpowiedzi jaki i w jaki sposób poprowadzić modlitwy. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej i przyjęcia Komunii św. w intencji rodziny.
  10. W dniu 16 czerwca tj. w niedzielę zapraszamy na Festyn Rodziny  wraz z Gminą Kołczygłowy. Jest on organizowany z okazji 200-lecia wybudowania kościoła w Kołczygłowach oraz z okazji 60-lecia powołania kościoła w Łubnie. Są przygotowane różne atrakcje min. jak: koncerty i występy dzieci i dorosłych koncert ewangelizacyjny i loteria a w niej pobyt dla rodziny w domku na Marina Karo dla 5 osób i stoiska z różnymi atrakcjami. Zapraszamy do włączenia się do wspólnej uroczystości.