Ogłoszenia parafialne 20.10. 2019. A. D.

Dziś w całym kraju odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w praktykach religijnych jak i przystępujących do Komunii św.

Dziś w naszej parafii gościmy księdza Piotra Jasnowskiego od Księży Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Gdańska, który wygłosi Słowo Boże przed kościołem będzie sprzedawać kalendarze misyjne.

W dniu wczorajszym nasi parafianie i parafianki uczestniczyli w zawodach w Starej Kiszewie i w bardzo ciężkiej rywalizacji zajęli od pierwszego miejsca przez Jakuba Struniawskiego po kolejne. Wszystkim gratulujemy wyników, szczegóły już niedługo na stronie internetowej parafii. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Panu wójtowi i dyrekcji szkoły wraz z nauczycielami za pomoc i wsparcie tej inicjatywy. Bóg zapłać.

W minioną sobotę gościliśmy w naszej parafii grupę Kaszubów z gdańska wraz z opiekunem ks. dr. Leszkiem Jażdżewskim. Pragnę podziękować Gminnemu Ośrodkowi Kultury oraz dyrekcji szkoły i Państwu Kiedrowskim za wsparcie i za pomoc przy przyjęciu i ugoszczeniu pielgrzymów. Bóg zapłać.

Przed tygodniem kolekta inwestycyjno-budowlana wyniosła 4199,21. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zapraszam na spotkanie Franciszkanów Maryi w poniedziałek o godz. 18.30 w salce JPII. Serdecznie zapraszamy również osoby, które chciałyby się włączyć do tej wspólnoty.

Od poniedziałku do piątku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe i tak dla dzieci o godz.15.30 dwa razy w tygodniu we wtorek i czwartek, a dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy, św., zatem o godz. 17.30.

Zapraszam we wtorek do salki Jana Pawła II o godz. 16.00 na zbiórkę ministrantów oraz kandydatów do tej zaszczytnej funkcji w Kościele.

Jest organizowana pielgrzymka do Ziemi Świętej w 16-23 styczeń 2020 r., osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do biura parafialnego, po bliższe informacje i dokonywać zapisu.

Jest najnowszy numer „Pielgrzym” w cenie 3.30 oraz „w Rodzinie” cenie 1.50 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiarowane kwiaty do naszych świątyń. Bóg zapłać.

Można odbierać karteczki na wypominki i na Msze święte zbiorowe za zmarłych.

Ogłoszenie świeckie: Nieformalna grupa kobiet AKTYWNE KOŁCZYGŁOWY zapraszają mieszkańców gminy Kołczygłowy przez miesiąc październik i listopad na bezpłatne zajęcia fitness realizowane przy współpracy z Urzędem Gminy w Kołczygłowach w ramach programu profilaktycznego FIT LADIES III i profilkatyki zdrowia wśród lokalnego społeczeństwa. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godz.18:00 w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej. Zabrać należy ze sobą: karimetę, ręcznik, wodę, dobry humor i koleżankę/ kolegę. Informacji o zajęciach udziela: instruktorka fitness i koordynator projektu Ewelina Dolna – Filipczuk Tel.: 608 045 860.