17.01. 2021. A. D.

1. Dziś w całej naszej diecezji będziemy wspierać nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, naszą modlitwą i ofiarą. Bóg zapłać, za każdy gest wsparcia.
  2. W dniu wczorajszym w salce Jana Pawła II odbyła się akcja oddania krwi w tej akcji uczestniczyło 17 dawców, co dało 7,650 litra krwi. Za co z całego serca dziękujemy wszystkim dawcom. Kolejne oddanie krwi w salce 13 marca. Zapraszamy.
  3. Patrząc na obecną sytuację pandemiczną w naszej Ojczyźnie i po dokonaniu dodatkowych konsultacji przedstawicielami rady duszpasterskiej i ekonomicznej tzw. rady parafialnej oraz medyków z naszego rejonu. Została podjęta decyzja o spotkaniu kolędowym na Mszy świętej w kościele parafialnym wg. tras kolędowych, które zostaną rozpoczęte 18 stycznia. W zawiązku z tym prosimy, aby przynajmniej jedna osoba z każdej rodziny z danej trasy kolędowej uczestniczyła w Mszy świętej. Bardzo prosimy, aby napisać dokładnie za jakie rodziny i w jakiej intencji ma być sprawowana Msza święta. A po powrocie przedstawiciela rodziny do domu, prosimy, aby poprowadzić modlitwę, która się znajduje na obrazku, który będzie wręczony w kościele. Jeżeli natomiast dana rodzina, chciałaby, aby i tak kapłan przybył do domu w wizytą duszpasterską, to prosimy o dokonanie tego telefonicznie, w celu ustalenia dogodnego terminu. Ofiary, które zostaną przekazane podczas tych spotkań przez wiernych w kościele czy w domu zostaną przekazane w całości na cele parafialne. W Łubnie na walkę z kornikiem, a w Kołczygłowach na sprawy remontowo budowlane.
  4. W III niedzielę zwykłą, 24 stycznia 2021r. Kościół przeżywa po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do częściej sięgać po Pismo Święte.
  5. W celu pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji (w dniach 29.12.2020  oraz 6.01.2021), biskup diecezjalny Ryszard Kasyna ogłasza w diecezji pelplińskiej niedzielę 24 stycznia br. „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia będziemy podczas każdej Mszy Świętej pamiętać o poszkodowanych oraz przed kościołem odbędzie się zbiórkę do puszek na pomoc. Bóg zapłać.
  6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Mateusz Konrad Powroźnik stanu wolnego i Joanna Katarzyna Prondzińska stanu wolnego. Zapowiedź druga. Łukasz Kazimierz Dominik i Agnieszka Maria Kozień. Zapowiedź druga. Tadeusz Szarpak i Magdalena Danielewska. Zapowiedź druga.
  7. Bóg zapłać za wsparcie, czy to podczas kolekty, czy na konto parafialne. Konto bankowe: 46 9321 0001 0033 5304 2000 0010.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszli śp. Monika Szachta z Witanowa, oraz zamieszkała na terenie naszej parafii śp. Wanda Jankowska. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  9. Plan kolęd Mszy Świętej kolędowej:

18 styczeń godz. 17.30 – Łubno – od początku trasy kolędowej do Pani Sołtys

18 styczeń godz. 18.00 – Łubno – od Pani Sołtys do końca trasy kolędowej