Ogłoszenia parafialne 23.02. 2020. A. D.

1. W poniedziałek zapraszam na spotkanie formacyjne dla Franciszkanów Maryi do salki JPII o godz. 18.30.
  2. We wtorek zapraszam na zbiórkę ministrantów do salki JPII o godz. 16.00.
  3. W środę rozpoczyna się czas Wielkiego Postu, przypominany, że w tym czasie obowiązuje nas katolików post ilościowy i jakościowy, oraz że w tym czasie nie uczestniczmy w zabawach i imprezach. Wynika to z IV przykazania kościelnego. Msze św. w tym dniu jak jest podane w intencjach mszalnych. Kolekta tego dnia przeznaczona jest jako jałmużna postna.
  4. Od czwartku do soboty rozpoczynają sie w naszej parafii rekolekcje przygotowawcze do godnego przeżycia Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi ks. dr. Krzysztof Ossowski Vice Oficjał z sądu biskupiego w Pelplinie. Godziny Mszy św. są podane przy intencjach. Dodatkowo w czwartek o godz.19.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzonego przez kapłana. Kolekta zbierana w czwartek i w piątek na Mszach świętych jest naszą formą podziękowania za wygłoszone Słowo Boże dla rekolekcjonisty. Podczas pobytu w ciągu tych dni będzie istniała możliwość spotkania się z księdzem Krzysztofem w sprawie przeprowadzenia rozmowy dotyczącej stwierdzenia nieważność zawartego małżeństwa. Czy istnieją jakieś możliwości prawne.
  5. W czasie całego Wielkiego Postu w piątki zapraszamy na drogi krzyżowe o godz.16.00 w Łubnie i o godz. 17.30 w Kołczygłowach, a nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.30 w Kołczygłowach
  6. Za tydzień zapraszam na wspólny różaniec wraz z Ojcem Świętym, aby: Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.  o godz. 07.30 w Kołczygłowach jak i o godz. 09.30 w Łubnie.
    1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Radosław Marcholewski stanu wolnego z Kołczygłów i Izabela Mrozek Gliszczyńska stanu wolnego z parafii Lipnica. Zapowiedz pierwsza.

Sebastian Podwiński i Izabela Podwińska z parafii Kołczygłowy. Zapowiedź pierwsza.

• Ruszyły zapisy już na „Weekend dla Narzeczonych”, decyduje kolejność zgłoszeń, który odbędzie się w dniach 27-29 marzec.
  • W dniach od 17-26 sierpnia jest organizowana pielgrzymka do Medjugoria i okolic. Więcej informacji w biurze parafialnym i na stronie parafii. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Za naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Żukowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…