Ogłoszenia parafialne 26.04. 2020. A. D

1. Dzisiejsza niedziela jest wpisana w XII Tydzień Biblijny oraz w Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego, tym samym zachęcamy do częstszego sięgania po Pismo święte w celu przybliżania prawdy o Zmartwychwstałym Panu.
  2. W dniu dzisiejszym transmisje Mszy świętych przez FB tylko o godz. i 11.45.
  3. Ze względu na istniejącą sytuację proponuję, aby uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej wspólnocie parafialnej miała miejsce w dniu 20 września, chyba, że zaistnieją nowe okoliczności. Tym samym zachęcam rodziców dzieci do wejścia na naszą stronę parafialną, są tam specjalne przygotowane katechezy dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii świętej.
  4. Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna udzielił dyspensy na dzień 1 maja, zatem w tym dniu możemy skorzystać z pokarmów mięsnych.
  5. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj i ze względu na zaistniałą sytuację nabożeństwa majowe proszę łączyć wraz z wieczornym różańcem w intencji ustania epidemii, o godz. 20.30.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i istnieje możliwość skorzystania z odwiedzin przez kapłana z Najświętszym Sakramentem, ale tylko u tych chorych, którzy to potwierdzą telefonicznie.
  7. W dniu 2 maja zapraszamy na modlitwę i wspólny różaniec z okazji pierwszej soboty miesiąca w łączności z wieczornym różańcem godz. 20.30. w naszych domach.
  8. W dniu 2 maja o godz. 14.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Straży Pożarnej jak ich rodzin. Okazją jest przypadający w dniu 4 maja dzień ich patrona św. Floriana.
  9. W dniu 2 maja przypada Dzień Flagi, w tym dniu również będziemy obchodzić uroczystość z dnia 3 maja tj. Matki Bożej Królowej Polski zapraszamy w tym dniu na Msze święte. Zachęcam tym samym, do wywieszenia flagi narodowej.
  10. Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza zachęcam, do modlitwy w intencji powołań kapłańskich jak i zakonnych dla Kościoła, tym samym w tym dniu zachęcam członkinie Żywego Różańca do wspołnej modlitwy w tych intencjach w naszych domach. Wymiana tajemnic różańcowych jest zawieszona na kolejny miesiąc, zatem proszę odmawiać te same tajemnice różańcowe, co do tej pory.
  11. Pragnę podziękować tym parafianom, którzy dostrzegają również wsparcie materialne parafii poprzez składane ofiary na konto parafialne. Tym samym zachęcam do tej inicjatywy. Bóg zapłać. Numer konta jest na stronie internetowej parafii. Konto bankowe: 46 9321 0001 0033 5304 2000 0010
  12. Przypominany, że istnieje możliwość zamawiania Mszy świętych, są wolne intencje i w tym tygodniu jak i w następnych. Można to uczynić telefonicznie lub osobiście.
  13. W zawiązku z wyjątkową sytuacją Episkopat Polski zachęca do łączność duchowej w niedzielę i przyjmowania Komunii świętej w sposób duchowy.
  14. W naszym kościele na nabożeństwach może być 20 osób, w Kołczygłowach, a w Łubnie 12 osób. Zostaje również zwiększona ilość Mszy św. i tak: równocześnie o godz.08.00 i 10.00 w Łubnie i Kołczygłowach, oraz o godz. 11.45 i 16.00
  15. Rycerze Kolumba z naszej parafii służą pomocą każdej osobie, która ma kłopot, aby zrobić zakupy. Proszę o kontakt przez telefon parafialny.
  16. Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wincentego Sokołowskiego z Radusza i śp. Henryka Mielczewskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie.……