Ogłoszenia parafialne 29.03. 2020. A. D.

 1. Zwracamy się z prośbą o częstsze wchodzenie na stronę parafii, aby być na bieżąco z informacją.
 2. Pragnę podziękować tym parafianom, którzy dostrzegają również wsparcie materialne parafii poprzez składane ofiary na konto parafialne. Tym samym zachęcam do tej inicjatywy. Bóg zapłać. Numer konta jest na stronie internetowej parafii. Konto bankowe: 46 9321 0001 0033 5304 2000 0010
 3. W zawiązku z wyjątkową sytuacją Episkopat Polski zachęca do łączność duchowej w niedzielę i przyjmowania Komunii świętej w sposób duchowy. Jest zwiększona ilość godzin Mszy świętych w telewizji jak i w rozgłośniach radiowych. W takiej sytuacji w kościele na nabożeństwach może być 5 osób.
 4. W naszym kościele parafialnym w obecnej sytuacji nie sprawujemy Mszy św. koncelebrowanych, aby móc umożliwić większej grupie udział we Mszy świętej w tygodniu. I tym samym dajemy możliwość uczestniczenia w Eucharystii.
 5. Istnieje możliwość korzystania z sakramentu spowiedzi świętej przed Mszami, jesteśmy w odpowiedni sposób do tego przygotowani. Po każdej spowiedzi następuje dezynfekcja konfesjonału.  
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca i tym samym zachęcamy do pamięci modlitewnej w intencji powołań kapłańskich jak i zakonnych.
 7. W piątek odwiedzimy chorych i osoby starsze, ale tylko te, które potwierdzą telefonicznie, że chcą przyjąć księdza.  
 8. Za tydzień zapraszamy do wspólnego różańca i proszę w tym miesiącu o wstrzymanie wymiany tajemnic różańcowych.
 9. Rycerze Kolumba działający na terenie naszej parafii wyrażają chęć pomocy tym wszystkim osobą, które są samotne lub starsze i nie mogą w obecnej sytuacji zrobić sobie samemu zakupów. Proszę o zgłaszanie się telefoniczne do biura parafialnego tel. 59 821 34 19. Bardzo prosimy o potraktowanie tej pomocy bardzo poważnie, a jeżeli ktoś są osoby, które nie należą do Rycerzy i też chcą się włączyć w niesienie pomocy również prosimy o kontakt telefoniczny.
 10. Informacja dotycząca pogrzebu. Trumny nie będą w tej obecnej sytuacji wprowadzane do kościoła, a Msza święta tylko dla najbliższej rodziny, aby nie przekroczyć 5 uczestników.
 11. Każdego dnia zachęcamy do łączności na modlitwie różańcowej w intencji przebłagalnej i oddalenie od nas epidemii, o godz.20.30. Różaniec będziemy odmawiali w naszych domach. Zachęcam, aby łączyły się w tej intencji całe nasze rodziny. My księża będziemy odmawiali różaniec w kościele.
 12. Za tydzień w Niedziela Palmowa, w związku z tym zachęcam, aby przystroić nasze domy palami, na znak uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. To będzie piękny gest przyznania się do Chrystusa i uznania Go, jako Króla.

Możliwość komentowania została wyłączona.